Puchar Polski: O krok od tragedii. Chuligan strzelał rakietnicą do bramkarza Lechii Gdańsk! [WIDEO]

Puchar Polski: O krok od tragedii. Chuligan strzelał rakietnicą do bramkarza Lechii Gdańsk! [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Lechia Gdańsk pokonała po dramatyczny pojedynku Gryf Wejherowo (3:2) w I rundzie Pucharu Polski. Ten mecz powinien jednak zostać zakończony znacznie wcześniej po skandalicznym zachowaniu sympatyków gospodarzy.

Drugoligowa drużyna udanie rozpoczęła starcie ze zwycięzcą poprzedniej edycji Pucharu Polski i dość niespodziewanie objęła dwubramkowe prowadzenie nad ekstraklasowym zespołem po zaledwie kilku minutach.

Ten sensacyjny rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie faworyzowana Lechia wyszła już na boisko zdecydowanie bardzie zmobilizowana i zdołała ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Bardziej od przebiegu meczu i jego rezultatu zapisze nam się w głowach obraz skandalicznego zachowania fanów Gryfa Wejherowo.

Już przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że ekipa sympatyzująca z Arką Gdynia nie przywita zbyt serdecznie klubu z Gdańska. Nikt nie spodziewał się jednak tego, że sympatycy gospodarzy wniosą na trybuny rakietnice i będą nimi celowali w piłkarzy gości. Jeden z pseudokibiców był nawet bardzo bliski trafienia Zlatana Alomerovicia.

Sędzie bardzo szybko dostrzegł to niebezpieczne zdarzenie i przerwał starcie obu zespołów. W tym momencie należało przypuszczać, że mecz zostanie zakończony i „Biało-Zieloni” wygrają go walkowerem, a ich przeciwnika będzie czekać bardzo surowa kara. Pojedynek nie został jednak zakończony i po kilkunastominutowej dyskusji przedstawicieli Gryfa oraz Lechii z sędzią i delegatem PZPN-u został wznowiony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy