Puchar Polski: O krok od tragedii. Chuligan strzelał rakietnicą do bramkarza Lechii Gdańsk! [WIDEO]

Puchar Polski: O krok od tragedii. Chuligan strzelał rakietnicą do bramkarza Lechii Gdańsk! [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Lechia Gdańsk pokonała po dramatyczny pojedynku Gryf Wejherowo (3:2) w I rundzie Pucharu Polski. Ten mecz powinien jednak zostać zakończony znacznie wcześniej po skandalicznym zachowaniu sympatyków gospodarzy.

Drugoligowa drużyna udanie rozpoczęła starcie ze zwycięzcą poprzedniej edycji Pucharu Polski i dość niespodziewanie objęła dwubramkowe prowadzenie nad ekstraklasowym zespołem po zaledwie kilku minutach.

Ten sensacyjny rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie faworyzowana Lechia wyszła już na boisko zdecydowanie bardzie zmobilizowana i zdołała ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Bardziej od przebiegu meczu i jego rezultatu zapisze nam się w głowach obraz skandalicznego zachowania fanów Gryfa Wejherowo.

Już przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że ekipa sympatyzująca z Arką Gdynia nie przywita zbyt serdecznie klubu z Gdańska. Nikt nie spodziewał się jednak tego, że sympatycy gospodarzy wniosą na trybuny rakietnice i będą nimi celowali w piłkarzy gości. Jeden z pseudokibiców był nawet bardzo bliski trafienia Zlatana Alomerovicia.

Sędzie bardzo szybko dostrzegł to niebezpieczne zdarzenie i przerwał starcie obu zespołów. W tym momencie należało przypuszczać, że mecz zostanie zakończony i „Biało-Zieloni” wygrają go walkowerem, a ich przeciwnika będzie czekać bardzo surowa kara. Pojedynek nie został jednak zakończony i po kilkunastominutowej dyskusji przedstawicieli Gryfa oraz Lechii z sędzią i delegatem PZPN-u został wznowiony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy