PZPN popiera pomysł dodatkowego okna dla zagranicznych piłkarzy z Rosji i Ukrainy

PZPN popiera pomysł dodatkowego okna dla zagranicznych piłkarzy z Rosji i Ukrainy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl

FIFA, UEFA oraz FIFPro pracują nad umożliwieniem obcokrajowcom z Rosji i wszystkim graczy z Ukrainy dołączenie do dowolnego klubu, czyli w praktyce otworzeniem dodatkowego okna transferowego. Polski Związek Piłki Nożnej popiera ten pomysł, co zostało potwierdzone stosownym pismem - informują Meczyki

Jarosław Rakicki rozwiązał swój kontrakt z Zenitem Sankt Petersburg i w tej chwili jest wolnym zawodnikiem. To jednak nie oznacza, że może dołączyć do obojętnie jakiego klubu.

Przepisy transferowe mówią, że piłkarz może zostać zarejestrowany w nowym miejscu, jeśli w momencie zakończenia współpracy w danym kraju było otwarte okno.

Tu przykładem może być chociażby Diego Costa, który swego opuścił Chelsea i dołączył do Atlético Madryt, ale jako że zrobił to w trakcie sezonu, grać mógł dopiero w styczniu.

Jeśli taki Rakicki chce nadal występować w Europie, a nie przeprowadzać się do Stanów Zjednoczonych czy Brazylii, musiałby czekać do lata.

Aby zatem zaradzić temu problemowi, który nabrzmiał w związku z atakiem Rosji na Ukrainę, FIFPro zaapelowało do FIFA o zmianę przepisów. Według Jutarnji.hr Międzynarodowa Federacja Piłka oraz UEFA już nad tym pracują.

Meczyki.pl informują, że najnowszy pomysł to otworzenie dodatkowego okna dla zagranicznych piłkarzy z Rosji oraz wszystkich zawodników występujących w Ukrainie. Polski Związek Piłki Nożnej popiera inicjatywę i przygotował w związku z tym stosowne pismo.

Przez wojnę w Ukrainie rozgrywki zostały całkowicie zawieszone. W Rosji zmagania trwają, ale nie wszędzie - na dodatek część piłkarzy i trenerów dąży do rozstania.

Więcej na temat: PZPN FIFA UEFA Rosja Ukraina Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy