PZPN złamał warunki umowy z Herthą. Krzysztof Piątek trafi na kwarantannę

PZPN złamał warunki umowy z Herthą. Krzysztof Piątek trafi na kwarantannę fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Krzysztof Piątek nie będzie brany w najbliższym czasie pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej Herthy, ponieważ po powrocie ze zgrupowania reprezentacji trafi na kwarantannę.

Środkowy napastnik pojawił się w wyjściowym składzie „Biało-Czerwonych” na spotkanie z Holandią (0:1) i w jego trakcie miał jedną doskonałą sytuację do zdobycia bramki dającej nam wówczas prowadzenie w pierwszej połowie.

Niestety 25-letni zawodnik nie popisał się na tyle silnym oraz precyzyjnym uderzeniem, aby zaskoczyć Jaspera Cillessena i następnie w dalszej części meczu został praktycznie wyłączony z gry przez Virgila van Dijka oraz zmieniony w jego końcówce przez Arkadiusza Milika.

Jerzy Brzęczek zapowiedział już, że w starciu z Bośnią i Hercegowiną w pierwszej jedenastce pojawi się zawodnik Napoli, a gracz Herthy usiądzie na ławce rezerwowych.

Jak się jednak okazuje, Krzysztof Piątek z powodu swojego pozostania na zgrupowaniu i wyjazdu do Zenicy poniesie konsekwencje po powrocie do Berlina, co zapowiedział dyrektor sportowy niemieckiego klubu na łamach „Kickera”.

- Krzysztof poleciał do Bośni i Hercegowiny wbrew zawartej umowie - przyznał Michael Preetz.

Owe porozumienie ustalone pomiędzy Herthą a Polskim Związkiem Piłki Nożnej zakładało powrót 25-latka do zespołu po pojedynku z Holandią, ponieważ restrykcje obowiązujące w Niemczech w czasie pandemii koronawirusa nakazują odbyć mu kilkudniową kwarantannę w celu wykluczenie zakażenia infekcją.

Piątek nie pojawił się jednak w Berlinie i poleciał na drugi mecz reprezentacji do Zenicy, dlatego po powrocie do klubu nie będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na piątkowe spotkanie z Eintrachtem Brunszwik w ramach Pucharu Niemiec.

Warto zaznaczyć, że przedstawiciele „Starej Damy” podobne porozumienia zawarły ze związkami piłkarskimi w Holandii oraz na Słowacji, z którymi udało się wypracować oraz wdrożyć wszystkie ustalone warunki w sprawie szybszego przyjazdu do zespołu takich graczy jak Deyovaisio Zeefuik, Daishawn Redan, Javairô Dilrosun, Peter Pekarík i Ondrej Duda.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy