Quincy Promes łączony z zabójstwem Kelvina Maynarda. Mógł być zleceniodawcą

Quincy Promes łączony z zabójstwem Kelvina Maynarda. Mógł być zleceniodawcą fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Voeteblkrant.com | ANP

Quincy Promes mógł być zamieszany w zabójstwo Kelvina Maynarda. Do morderstwa 32-letniego piłkarza doszło na tle narkotykowych porachunków - donosi Voeteblkrant.com.

Zawodnik Spartaka Moskwa na pewno nie żałuje, że wyjechał z Holandii, kiedy jego kuzyn wniósł oskarżenie o dźgnięcie nożem podczas rodzinnej uroczystości. Przez ostatnie dwa lata zmieniło się bardzo wiele.

Na jaw wyszło, że holenderskie służby podsłuchiwały 31-latka, co miało związek z większym śledztwem dotyczącym sprzedaży narkotyków.

W telefonie komórkowym Pieta Wortela znaleziono numer Quincy’ego Promesa i chociaż gangster wypiera się znajomości z reprezentantem „Oranje”, funkcjonariusze nie mają żadnych wątpliwości.

Udało się im ustalić, że uczestnik EURO 2020 przekazał przebywającemu w areszcie Wortelowi 250 tysięcy euro. Doszło do tego tuż po kradzieży czterystu kilogramów kokainy.

Nie było to jednak żadne zadośćuczynienie za utracony towar, jak pierwotnie podejrzewano. Voeteblkrant.com przekazało najnowsze wieści w tej sprawie.

Promes miał zlecić zabójstwo Kelvina Maynarda, który wraz z Genciëlem Fellerem byli powiązani z kradzieżą. Za zamordowanie jednego z dwóch wymienionych graczy zapłacił wspomnianą sumę.

Skradzione narkotyki miały wartość 20-25 milionów euro.

W tej chwili głównym podejrzanym o zabójstwo jest nadal Wortel. Handlarz narkotykami nie przyznaje się jednak do winy.

Tymczasem holenderskie służby zapewniają, że śledztwo jeszcze nie dobiegło końca, a sięga ono takich krajów jak Stany Zjednoczone, Hiszpania czy Polska.

Promes podczas sezonu 2022/2023 prezentuje się znakomicie. W 16 meczach rosyjskiej ekstraklasy strzelił 14 goli i zanotował sześć asyst.

***

Quincy Promes blisko rosyjskiego obywatelstwa. W Holandii jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa...

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy