2023-09-17 15:34:30; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Radomiak Radom zrezygnował z jego transferu, a on... „zrobił” przeciwko niemu trzy bramki [WIDEO] Fot. Jagiellonia Białystok
Mateusz Michałek Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Jagiellonia Białystok pokonała w niedzielnym meczu Ekstraklasy Radomiaka Radom 3:2. Świetny występ zanotował jej zawodnik Dominik Marczuk. Jak podaje Szymon Janczyk z Weszlo.com, niedawno znajdował się on na radarze radomian.

Spotkanie pomiędzy Jagiellonią Białystok a Radomiakiem Radom rozpoczęło się znakomicie dla tego drugiego, który w 12. minucie prowadził już 2:0 po dwóch trafieniach Pedro Henrique. Szczególnej urody był jego drugi gol strzelony niemal z połowy boiska.

Wydawało się, że goście są na dobrej drodze do zwycięstwa, ale z czasem do głosu doszła „Jaga”. Pierwszą bramkę białostoczanie zdobyli w 27. minucie. Jej autorem był Jesús Imaz, któremu dogrywał Dominik Marczuk. W końcówce pierwszej połowy grający na prawej stronie boiska zawodnik gospodarzy dośrodkował z kolei piłkę na głowę José Naranjo, który trafił do siatki. Zaraz po starcie drugiej jego wrzutkę ze skrzydła tym razem nogą wykończył Afimico Pululu.

Jagiellonia wygrała 3:2, a Marczuk zakończył mecz z trzema asystami.

Dla 19-latka, który jeszcze nie tak dawno temu reprezentował barwy Stali Rzeszów, to bez wątpienia najlepszy dotychczas mecz w Ekstraklasie.

Ciekawą informację w kontekście jego niedzielnego występu przekazał Szymon Janczyk z Weszlo.com. „Radomiak rozmawiał z Marczukiem, zrezygnowali, gość robi przeciwko nim trzy gole” - napisał dziennikarz na Twitterze.