Radoslav Látal publicznie skrytykował piłkarzy Niecieczy: To było bardzo słabe

Radoslav Látal publicznie skrytykował piłkarzy Niecieczy: To było bardzo słabe fot. Dziurek / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Źródło: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała w sobotę z Rakowem Częstochowa 0-3 i znacząco oddaliła od siebie możliwość utrzymania w Ekstraklasie. Z występu swoich podopiecznych niezadowolony był trener Radoslav Látal.

Sytuacja „Słoni” w Ekstraklasie z każdym tygodniem wygląda coraz gorzej. Przed rozpoczęciem 29. kolejki Ekstraklasy, czerwona latarnia ligi czekała na zwycięstwo już od pięciu spotkań, przez co szanse na utrzymanie w elicie były już niewielkie.

W sobotę Bruk-Bet Termalica Nieciecza mierzyła się na własnym terenie z Rakowem Częstochowa. Na pierwszy rzut oka rywalizacja z pretendentem do tytułu wydawała się z góry przegrana, lecz w minionym tygodniu Śląsk Wrocław pokazał, że da się urwać punkty podopiecznym trenera Marka Papszuna.

Gospodarze zaczęli bojaźliwie, a ich błędy indywidualne namnażały się z każdą minutą. Piłkarze Rakowa starali się wykorzystać pojawiające się szanse, co udało się dokonać w 36. minucie.

W drugiej połowie Bruk-Bet Termalica naciskała i była blisko wyrównania, lecz moment nieuwagi ponownie wykorzystali goście i podwyższyli prowadzenie. W doliczonym czasie gry wpakowali kolejną bramkę, dzięki czemu wywieźli z Niecieczy komplet punktów.

Sporo pretensji do swoich zawodników miał po meczu trener Radoslav Látal. 52-letni Czech jest świadomy, że o wywalczenie utrzymania w Ekstraklasie będzie jego zespołowi niezwykle ciężko.

- Jestem bardzo zawiedziony podejściem niektórych zawodników do tego meczu. Tak się nie gra o utrzymanie. To było bardzo słabe. Zaczęliśmy ustawieniem z czwórką obrońców, lecz nie wyglądało to dobrze. Po pół godzinie przeszliśmy na grę trójką z tyłu, ale i tak nie potrafiliśmy oddać strzału na bramkę rywala. Raków wygrał zasłużenie. To był nasz słaby mecz. Potrafimy grać lepiej – stwierdził Látal.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Były trener Legii Warszawa o decyzji Jacka Zielińskiego. „Wystąpił u niego syndrom hazardzisty” Były trener Legii Warszawa o decyzji Jacka Zielińskiego. „Wystąpił u niego syndrom hazardzisty” Legenda Legii Warszawa może wzmocnić jej rezerwy Legenda Legii Warszawa może wzmocnić jej rezerwy Ole Gunnar Solskjær łączony z nową posadą Ole Gunnar Solskjær łączony z nową posadą Kontrakt piłkarza Wisły Kraków przedłużony, ale... i tak odejdzie?! Kontrakt piłkarza Wisły Kraków przedłużony, ale... i tak odejdzie?! Carlo Ancelotti zaskoczył. Kontuzjowany piłkarz blisko powrotu do gry Carlo Ancelotti zaskoczył. Kontuzjowany piłkarz blisko powrotu do gry Ta dwójka odejdzie z Legii Warszawa Ta dwójka odejdzie z Legii Warszawa Z przyszłością Josué już wszystko jasne?! „90 procent do 10” Z przyszłością Josué już wszystko jasne?! „90 procent do 10”