Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Viaplay

Rafał Gikiewicz w rozmowie z Viaplay odniósł się do sprawy ostatniego wywiadu udzielonego przez Manuela Neuera TheAthletic.com, a także jego kontuzji.

Manuel Neuer złamał nogę, jeżdżąc na nartach w trakcie krótkich wakacji po Mistrzostwach Świata w Katarze. Bramkarz Bayernu Monachium musiał przejść operację i w tym sezonie już nie zagra. Bawarczycy zareagowali na to transferem Yanna Sommera.

Ostatnio w niemieckim klubie doszło też do innej roszady. Ze stanowiskiem trenera bramkarzy pożegnał się piastujący je od wielu lat Toni Tapalović. Neuer wypowiedział się na ten temat w rozmowie z TheAthletic.com. „Dla mnie to był kolejny cios, a przecież i tak byłem już w dużym dołku. Czułem, jakby wyrwano mi serce. To była najbardziej brutalna rzecz, jakiej doświadczyłem swojej karierze, a przecież wiele już za mną” - przyznał.

Jego słowa nie spodobały się prezesowi Bayernu Oliverowi Kahnowi.

Jak skomentował całą sytuację Rafał Gikiewicz?

- Myślę, że udzieliłbym podobnego wywiadu, ale u nas musiałbym go autoryzować i pewnie w klubie by go zablokowali. On autoryzacji nie dał i myślę, że o to się rozchodzi. Relacja między bramkarzem a trenerem bramkarzy jest nieco inna niż z pierwszym trenerem, asystentem czy trenerem od przygotowania fizycznego. Jest ona bliska. Neuer bardzo dobrze żył z trenerem bramkarzy i nie dziwię się, że tak zareagował. Uważam, że podobnie jak z aferą dotyczącą wyjazdu Serge'a Gnabry'ego do Paryża, gdyby Bayern wygrywał, to zostałoby to trochę inaczej odebrane. Z tego, co wiem, monachijski zespół zareagował podobnie jak Neuer i też nie jest zadowolony ze zwolnienia Tapalovicia - przyznał bramkarz Augsburga.

- Ja na nartach nie jeżdżę. Staram się unikać ekstremalnych sportów. Myślę, że to była totalna głupota z jego strony i po czasie pewnie sam zdaje sobie sprawę z tego, że zaprzepaścił ostatnie lata kariery w Bayernie, bo uważam, iż będzie mu bardzo ciężko wrócić na podobny poziom czy w ogóle wrócić do bramki monachijczyków. Totalnie nieodpowiedzialne zachowanie z jego strony. Nie spodziewałbym się takich rzeczy po tak doświadczonym zawodniku. Ja mam 35 lat i wiem, co mi sprzyja, a co nie i tego drugiego staram się unikać - powiedział Gikiewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy