Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze

Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: DAZN

Bramkarz Augsburga Rafał Gikiewicz zabrał głos na temat postawy swojej drużyny w piątkowym meczu przeciwko FSV Mainz (1-4).

W piątek zainaugurowana została dziewiąta kolejka Bundesligi. Na pierwszy ogień poszło starcie w Moguncji, gdzie miejscowe FSV Mainz podejmowało Augsburg.

Potyczka od samego początku układała się pod dyktando gospodarzy, którzy korzystali z błędów indywidualnych rywala. Ostatecznie udało im się wygrać 4-1.

W barwach przegranej ekipy od pierwszej minuty wystąpili Rafał Gikiewicz oraz Robert Gumny. Pierwszy z nich postanowił zabrać głos po porażce.

- Moim zdaniem z takim przygotowaniem mentalnym my nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze. Cały tydzień trenujemy, rozmawiamy i wszystko wygląda dobrze. Przychodzi mecz i w przerwie wszyscy zasługujemy na zmiany - stwierdził.

- Jeśli dalej będziemy tak grać, to spadniemy i to powinno być jasne dla każdego z nas. Ja to mam wrażenie, że my nie mamy ochoty grać w piłkę. Za tydzień skończę 34 lata i chciałbym jeszcze trochę pograć w Bundeslidze, a nie na jej zapleczu - zakończył.

Po dziewięciu rozegranych meczach Augsburg plasuje się w ligowej tabeli na szesnastym miejscu z dorobkiem sześciu punktów. Piętnaste Bochum ma o jedno „oczko” więcej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy