Raków Częstochowa: 5,5 miliona euro za Piątkowskiego, Milan przebity. Pięć klubów o niego zabiega

Raków Częstochowa: 5,5 miliona euro za Piątkowskiego, Milan przebity. Pięć klubów o niego zabiega fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl | WP SportoweFakty | Gianluca Di Marzio

Kamil Piątkowski jest bez wątpienia najbardziej rozchwytywanym polskim piłkarzem w końcowej fazie zimowego okna transferowego. O jego względy ma zabiegać pięć zagranicznych zespołów na czele z Milanem, którego ostatnia propozycja miała zostać przebita przez Borussię Dortmund.

Środkowy obrońca uchodzi za wielce utalentowanego zawodnika i zdążył nam zademonstrować już spore umiejętności na boiskach Ekstraklasy w barwach Rakowa Częstochowa, do którego trafił na zasadzie wolnego transferu z macierzystego Zagłębia Lubin w lipcu 2019 roku.

Od tego czasu 20-latek był stopniowo wprowadzany do drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna, co pozwala mu obecnie odgrywać jedną z istotniejszych ról w barwach „Czerwono-Niebieskich”, co naturalnie nie uszło uwadze wysłannikom zagranicznych klubów.

Spośród nich najbardziej konkretni oraz zdecydowani na nawiązanie współpracy z Kamilem Piątkowskim byli w ostatnim czasie przedstawiciele Milanu, którzy mieli zaoferować za niego 5 milionów euro.

Jeżeli aktualny wicelider Ekstraklasy zaakceptowałby tę propozycję, to wówczas ustanowiłby swój nowy rekord sprzedażowy, a sam defensor znalazłby się automatycznie w gronie najdroższych piłkarzy, którzy opuścili naszą ligę.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonuje, że przeprowadzka młodzieżowego reprezentanta Polski do Włoch nie jest jeszcze przesądzona, ponieważ propozycja „Rossonerich” miała zostać przebita przez Borussię Dortmund, ponoć skłonną wyłożyć 5,5 miliona euro na sprowadzenie naszego obrońcy.

Z kolei Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” dodaje, że w sumie aż pięć klubów zabiega o względy Piątkowskiego. Poza wymienionymi ma być to jeszcze przynajmniej jedna ekipa z Włoch oraz dwie z Anglii.

W przypadku zespołu z Półwyspu Apenińskiego rąbka tajemnicy odsłania natomiast Gianluca Di Marzio, którzy uważa, że 20-latek jest potencjalnym celem transferowym Lazio.

W zaistniałej sytuacji ostatnie dni zimowego okna transferowego z udziałem defensora Rakowa zapowiadają się na bardzo interesujące. Ponadto w dalszym ciągu trudno wyrokować, czy miałby on przenieść się już teraz do nowego klubu lub po zakończeniu obecnego sezonu, w którym to rozegrał do tej pory 16 spotkań i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy