Raków Częstochowa: Deian Sorescu łączony z transferem. Agent potwierdził, że doszedł do porozumienia

Raków Częstochowa: Deian Sorescu łączony z transferem. Agent potwierdził, że doszedł do porozumienia fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Digisport.ro I Pro TV

Piłkarz Rakowa Częstochowa Deian Sorescu może wrócić do Rumunii i dołączyć do FCSB - uważa Digisport.ro.

Deian Sorescu trafił do Rakowa Częstochowa w styczniu 2022 roku. Kwota jego transferu nie została potwierdzona przez kluby, ale Dinamo Bukareszt zainkasowało za niego prawdopodobnie 700 tysięcy euro, do czego dochodzą bonusy. Była to największa operacja w historii wicemistrza Polski.

Od tamtej pory Rumun, który najczęściej występuje na prawym wahadle, rozegrał 27 meczów w koszulce Rakowa, notując trzy trafienia i tyle samo asyst. Oprócz Ekstraklasy rywalizował z zespołem w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Zdaniem Digisport.ro Sorescu może teraz wrócić do ojczyzny. W jego kierunku spogląda FCSB, które złożyło za niego propozycję Dinamu już w 2021 roku, ale została ona wtedy odrzucona.

Giovanni Becali, doradca współpracującej z piłkarzem agencji menedżerskiej, który jednocześnie jest kuzynem właściciela FCSB Gigiego Becalego, powiedział nawet, że strony doszły do porozumienia.

- Tak, klub chce go wypożyczyć, ale wciąż nie mamy odpowiedzi od Polaków. FCSB i Sorescu doszli do porozumienia. Czekamy, aż Polacy powiedzą nam, czy się na to zgadzają. To byłby dobry ruch zarówno dla FCSB, jak i zawodnika - cytuje słowa agenta Digisport.ro.

W grę miałoby wejść wypożyczenie z opcją wykupu w wysokości podobnej do pieniędzy, jakie Raków wyłożył na transfer 25-latka. Rumuni piszą o jego średnich relacjach z trenerem lidera Ekstraklasy Markiem Papszunem.

FCSB to aktualnie trzeci zespół w tabeli rumuńskiej ekstraklasy.

Okaże się, czy doniesienia Rumunów są prawdziwe. Ostatnimi czasy Raków zatrzymywał w zespole piłkarzy, których zagraniczne media łączyły z transferami. Tak było z Vladanem Kovačeviciem czy Franem Tudorem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy