Raków Częstochowa i Warta Poznań z nowymi dyrektorami sportowymi [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa i Warta Poznań z nowymi dyrektorami sportowymi [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Warta Poznań | Raków Częstochowa

Robert Graf obejmie od 1 października funkcję dyrektora sportowego w Rakowie Częstochowa. Jego miejsce na tym samym stanowisku w Warcie Poznań zajmie Radosław Mozyrko.

Zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski poinformował, że wraz z końcem sierpnia zakończy współpracę z Pawłem Tomczykiem.

40-latek trafił do „Czerwono-Niebieskich” w listopadzie 2019 roku i sprawował w nim początkowo funkcję szefa działu skautingu, z której awansował na dyrektora sportowego. Teraz jego miejsce w Rakowie Częstochowa zajmie Robert Graf, który do niedawna pełnił identyczną rolę w Warcie Poznań.

Między innymi za jego sprawą ekipa z województwa wielkopolskiego awansowała do Ekstraklasy i w swoim pierwszym sezonie na tym poziomie uplasowała się na bardzo wysokiej piątej lokacie.

Teraz były trener w juniorskich sekcjach Śląska Wrocław, pracownik Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i Olimpii Grudziądz postara się pomóc nowej drużynie osiągać wyznaczone cele w nadchodzących oraz kolejnych rozgrywkach.

O realizację podobnych zadań na jego dotychczasowym stanowisku w Warcie Poznań będzie starał się z kolei Radosław Mozyrko. 34-latek zdecydował się porzucić pracę szefa skautów na Europę Wschodnią w Chelsea, aby sprawdzić się w roli dyrektora sportowego „Zielonych”.

- To nie była łatwa decyzja. Wiadomo, gdy pracujesz dla Chelsea, jednego z najlepszych klubów na świecie, rozwijasz się, to musisz zdecydować, czy robić nadal to, co robiłeś, czy jednak podjąć się o wiele trudniejszego zadania. A ja lubię wyzwania i dlatego przyjąłem propozycję z Warty Poznań - powiedział Mozyrko, który do 1 października będzie współpracował z Grafem.

- To jest najlepsze rozwiązanie, jakie może być. Z dotychczasowym dyrektorem sportowym będę współpracował przez miesiąc. Robert dokończy w Warcie Poznań okienko transferowe, a ja będę stopniowo wdrażał się w strukturę klubu. We wrześniu usiądziemy z działem skautingu, sztabem i ustalimy dalsze ruchy transferowe - dodał 34-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy