Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] fot. Raków Częstochowa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Alexandre Guedes został piłkarzem Rakowa Częstochowa.

Wicemistrz Polski potwierdził podpisanie z 27-letnim napastnikiem kontraktu ważnego do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 24 miesiące.

Atakujący przez wiele lat szkolił się w Sportingu, ale nie zadebiutował w jego pierwszym zespole. Następnie był związany z Deportivo Aves, Vitórią Guimarães, Vegaltą Sendai (był tam wypożyczony) oraz FC Famalicão. W tym ostatnim spędził minione pół roku. W tym czasie wybiegał na murawy portugalskiej ekstraklasy 14 razy (asysta). W Japonii zdobył pięć bramek w 26 spotkaniach.

Najwięcej goli Guedes strzelił w koszulce Aves (32 w 101 meczach). Większość trafień zanotował na drugim rodzimym szczeblu.

W przeszłości napastnik grał w reprezentacjach Portugalii U-15, U-16, U-17, U-18, U-19 i U-20.

- Jest to zawodnik o dużej jakości piłkarskiej, który może występować jako samotna „dziewiątka” oraz jako jeden z dwóch napastników. Pozyskanie go, zwiększy możliwości taktyczne zespołu - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy