Raków Częstochowa najlepszy w badaniu CIES. Niezwykle aktywni piłkarze

Raków Częstochowa najlepszy w badaniu CIES. Niezwykle aktywni piłkarze fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: CIES Football Observatory

W najnowszym wydaniu CIES Football Observatory przedstawiono analizę danych dotyczących pokazywania się zawodników na pozycję do krótkiego podania.

Statystyki zostały udostępnione przez firmę SkillCorner i pochodzą z 27 lig, w tym czterech spoza Europy: argentyńskiej, brazylijskiej, meksykańskiej i Major League Soccer. Dane zebrano w okresie od początku bieżącego sezonu do 27 września 2023 roku.

Pod uwagę wzięto biegi trwające przez co najmniej 0,7 sekundy i przekraczające prędkość 15 km/h, mające na celu wypracowanie przez zawodnika odpowiedniej pozycji do otrzymania krótkiego podania, zarówno w kierunku bramki przeciwnika, jak i własnej drużyny.

Pierwsze miejsce w procentowej klasyfikacji zajął Raków Częstochowa, u którego wspomniane biegi stanowiły 31,1% ogólnej liczby. Za nim znalazły się między innymi Manchester City (29,6%), Paris Saint-Germain (28,5%) i Eintracht Frankfurt (27,5%).

Natomiast, biorąc pod uwagę wartości bezwzględne, na prowadzenie wysuwa się mistrz Francji z nieco ponad siedmioma biegami przypadającymi na jednego gracza w trakcie 90 minut, a „Medaliki” spadają wówczas na czwartą pozycję ze średnią wynoszącą niecałe 5,6.

Z kolei spośród klubów Ekstraklasy drugie miejsce za Rakowem zajmuje ŁKS Łódź.


[CIES]

Badanie CIES znajdziecie tutaj.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy