Raków Częstochowa nie wrócił po meczu Ligi Europy pod Jasną Górę

Raków Częstochowa nie wrócił po meczu Ligi Europy pod Jasną Górę fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Źródło: Maciej Chudzik

Raków Częstochowa przegrał ze Sportingiem 1-2 w ramach Ligi Europy. Podopieczni Dawida Szwargi zaraz po tym spotkaniu udali się do Szczecina, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z miejscową Pogonią - informuje Maciek Chudzik.

Raków Częstochowa w miniony czwartek rywalizował w Lizbonie z miejscowym Sportingiem. Choć podopieczni Dawida Szwargi dzielnie walczyli o swoje, to ostatecznie musieli uznać wyższość lepiej dysponowanego przeciwnika.

Lepsi okazali się tego dnia gospodarze, którzy po pierwsze grali w przewadze po czerwonej kartce Bogdana Racovițana, a po drugie stracili dwie bramki po rzutach karnych.

Jedyne trafienie dla mistrzów Polski to zasługa Milana Rundicia. Na więcej zespołu spod Jasnej Góry nie było stać.

W poniedziałek rozpoczyna się przerwa reprezentacyjna, ale najpierw drużynę Szwargi czeka mecz ligowy z Pogonią Szczecin, do którego dojdzie już w niedzielę. To niemałe wyzwanie logistyczne dla Rakowa Częstochowa.

Uznano zatem w klubie, że najlepszym rozwiązaniem będzie skierować się z Portugalii prosto do stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Mistrzowie Polski zjawili się w Szczecinie w piątek, o czym poinformował na Twitterze Maciek Chudzik.

„Raków Częstochowa już w Szczecinie, przed chwilą zameldowali się w hotelu Dana” - napisał.

Raków Częstochowa zajmuje w tabeli Ekstraklasy czwarte miejsce z dorobkiem 26 punktów. Do prowadzącego Śląska Wrocław traci siedem „oczek”, ale rozegrał dwa spotkania mniej.