Raków Częstochowa: Potwierdzone. Mecze z Arisem Limassol w telewizji

2023-08-05 14:46:00; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Raków Częstochowa: Potwierdzone. Mecze z Arisem Limassol w telewizji Fot. Grzegorz Misiak / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Sport.tvp.pl

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Raków Częstochowa zmierzy się z Arisem Limassol. Telewizja Polska pokaże oba mecze między mistrzem naszego kraju a mistrzem Cypru.

W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Raków Częstochowa wyeliminował Florę Tallinn, którą pokonał 1:0 u siebie i 3:0 na wyjeździe. W drugiej rundzie mistrza Polski czekało trudniejsze zadanie, bo dwumecz z Karabachem. Podopieczni Dawida Szwargi stanęli jednak na wysokości zadania. Po zwycięstwie 3:2 na swoim stadionie zremisowali w Azerbejdżanie 1:1 i uzyskali awans.

Teraz przed częstochowianami dwa starcia z Arisem Limassol, który niedawno po raz pierwszy w swojej historii wywalczył mistrzostwo Cypru. Spotkanie numer jeden, które zostanie rozegrane na terenie Rakowa, już we wtorek 8 sierpnia (start o 20:00). Rewanż zaplanowano na 15 sierpnia (początek o 19:00).

Telewizja Polska właśnie poinformowała, że pokaże oba te mecze. Zapewne będzie można je obejrzeć w TVP Sport, a w sieci na Sport.tvp.pl.

Przed pierwszym spotkaniem z Arisem w sobotę zespół Szwargi zmierzy się w Ekstraklasie z Wartą Poznań.

Wcześniej TVP potwierdziło, że pokaże również mecze Pogoni Szczecin w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Jej rywalem będzie KAA Gent.