Raków Częstochowa poważnie osłabiony przed meczem z Miedzią Legnica [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa poważnie osłabiony przed meczem z Miedzią Legnica [OFICJALNIE] fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Raków Częstochowa | Transfery.info

Raków Częstochowa zmierzy się w sobotę z Miedzią Legnica i przystąpi do tej rywalizacji poważnie osłabiony. W kadrze meczowej zabraknie co najmniej trzech kluczowych zawodników.

Legia Warszawa przegrała w piątek swoje spotkanie Ekstraklasy z Wartą Poznań (0-1), otworzyła szansę dla Rakowa Częstochowa na to, by jeszcze mocniej odskoczyć w ligowej tabeli.

Jeśli zatem podopieczni Marka Papszuna pokonają w sobotnie popołudnie Miedź Legnica, to będą mieli już dwanaście punktów przewagi i to na pięć kolejek przed końcem.

Sytuacja wydaje się zatem komfortowo, choć trzeba mieć na uwadze jedno: Raków przystąpi do tej rywalizacji poważnie osłabiony. W kadrze zabraknie bowiem co najmniej trzech kluczowych zawodników: Iviego Lópeza, Stratosa Swarnasa oraz Patryka Kuna.

O ile pierwszy z nich boryka się z problemami zdrowotnymi, o tyle pozostała dwójka pauzuje za kartki.

Czy pomimo tych ubytków lider Ekstraklasy będzie w stanie pokonać czerwoną latarnię ligi? Odpowiedź na to pytanie o 17:30, bo wtedy zabrzmi pierwszy gwizdek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy