Raków Częstochowa remisuje i odpada z Ligi Mistrzów

Raków Częstochowa remisuje i odpada z Ligi Mistrzów fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

Raków Częstochowa zremisował z FC Kopenhagą (1-1) i żegna się z Ligą Mistrzów. Jedynego gola dla mistrza Polski zdobył Łukasz Zwoliński.

Środa to dzień, w którym doszło do rewanżowego starcia w ramach fazy play-off eliminacji Ligi Mistrzów. Naprzeciw siebie stanęły zespoły FC Kopenhagi i Rakowa Częstochowa.

Pierwsza potyczka zakończyła się zwycięstwem Duńczyków, którzy byli faworyzowani też przed rewanżem.

Spotkanie nieźle rozpoczęli mistrzowie Polski, ale brakowało konkretów. Te przyszły natomiast ze strony gospodarzy. W 35. minucie złe ustawienie Vladana Kovačevicia wykorzystał Denis Vavro, który huknął z dystansu i pokonał Bośniaka, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Mistrzowie Polski wyszli na drugą połowę zmotywowani, jednak długo nie byli w stanie sforsować defensywy rywala.

Udało się to dopiero w 87. minucie. Wtedy znakomicie w polu karnym odnalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Zwoliński, który pokonał Kamila Grabarę.

Ekipa spod Jasnej Góry do ostatniej sekundy próbowała dołożyć do swojego dorobku coś jeszcze, lecz mistrzowie Danii dopięli swego i po raz drugi z rzędu zameldowali się w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Raków Częstochowa natomiast po raz pierwszy w swojej historii zagra w Lidze Europy.