Raków Częstochowa: Sześciu piłkarzy z Ekstraklasy na radarze nowego mistrza Polski

Raków Częstochowa: Sześciu piłkarzy z Ekstraklasy na radarze nowego mistrza Polski fot. Adam Starszynski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Antoni Bugajski [Przegląd Sportowy Onet]

Działacze Rakowa Częstochowa szukają piłkarzy w kontekście transferów przed nowym sezonem. Antoni Bugajski wymienił sześciu graczy, którymi interesuje się świeżo upieczony mistrz Polski.

Zgodnie z wypowiedziami właściciela Rakowa Częstochowa nowy mistrz kraju nie będzie wydawał latem dużych pieniędzy i zamierza celować w wolne transfery lub wypożyczenia. W pewnym stopniu ogranicza to możliwości, co nie oznacza jednak, że nie będzie ciekawie.

Antoni Bugajski z „Przeglądu Sportowego” wymienił sześciu piłkarzy, o których pyta lider Ekstraklasy. Chodzi o Maxime'a Domingueza, Łukasza Zwolińskiego, Johna Yeboaha, Dawida Drachala, Tomasza Pieńkę oraz Jakuba Kałuzińskiego. Dziennikarz podkreślił, że lista w żaden sposób nie jest zamknięta.

Temat transferów dwóch pierwszych jest najbardziej zaawansowany. Tomasz Włodarczyk podawał, że Raków doszedł do pełnego porozumienia z Dominguezem i defensywny pomocnik Miedzi Legnica niebawem ma rozpocząć testy medyczne. Bardzo blisko Częstochowy jest też Zwoliński, który obecnie gra w Lechii Gdańsk. Obaj mogą przejść do nowego zespołu bez kwot odstępnego.

Każdy z wymienionych wyżej zawodników był łączony z klubem należącym do Michała Świerczewskiego już wcześniej. Yeboahem ze Śląska podobno jest zainteresowany również Lech Poznań. Pieńko z Zagłębia Lubin był wymieniany w kontekście dołączenia do Rakowa już zimą i wtedy częstochowianie mieli oferować za niego 450 tysięcy euro, co zostało odrzucone. Nie wiadomo, jak dokładnie rozwinęła się ta sytuacja.

Sezon 2022/2023 w Ekstraklasie (dane: Transfermarkt.de):

John Yeboah (Śląsk Wrocław) – 30 występów, osiem goli, asysta;
Maxime Dominguez (Miedź Legnica) – 29 występów, gol, sześć asyst;
Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin) – 29 występów, dwa gole;
Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk) – 26 występów, dziewięć goli;
Jakub Kałuziński (Lechia Gdańsk) – 22 występy, dwie asysty;
Dawid Drachal (Miedź Legnica) – 13 występów, gol.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia też szuka napastnika Cracovia też szuka napastnika Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy