Raków Częstochowa szykuje coś dużego. Prezes klubu: Powinno być głośno

2023-06-28 16:34:08; Aktualizacja: 1 rok temu
Raków Częstochowa szykuje coś dużego. Prezes klubu: Powinno być głośno Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Goal.pl

Prezes Rakowa Częstochowa Piotr Obidziński w rozmowie z Goal.pl zapowiedział pojawienie się na koszulkach zespołu loga nowego sponsora.

Raków Częstochowa, którego czeka rywalizacja w eliminacjach Ligi Mistrzów, jest bardzo aktywny na rynku transferowym. Jego szeregi zasilili już Łukasz Zwoliński, Maxime Dominguez, Dawid Drachal, Tomasz Walczyk, Kamil Pestka, Adnan Kovačević i Kacper Bieszczad, który został wypożyczony z Zagłębia Lubin. Niewykluczone, że to nie koniec ruchów. Być może mistrz Polski będzie starał się pozyskać jeszcze kogoś na miejsce kontuzjowanego Iviego Lópeza

Klub nie pracuje jednak wyłącznie nad transferami piłkarzy, o czym w rozmowie z Goal.pl opowiedział Piotr Obidziński.

- Przeorganizowaliśmy odpowiedzialności w ramach działów. Doszło do kilku zmian personalnych - na przykład po wakacjach pojawi się nowy szef marketingu, a jest już nowy szef akademii. Wdrożyliśmy też nowoczesne procedury w dziale finansowo-licencyjnym, aby lepiej scenariuszowo przewidywać sytuację. Dzięki temu mamy finansowy widok 360 stopni na całą organizację włącznie z akademią, która funkcjonowała trochę poza strukturami klubu a teraz jest zintegrowana od strony zarówno strategii jak i finansów.

- Ogłoszenia o wielu ważnych zmianach dopiero przed nami. (…) Nie mam tu na myśli zmian personalnych, a bardziej te dotyczące współprac. Jednym z moich celów jest wprowadzanie zmian biznesowych i to właśnie przed nami. Te zmiany będą ogłoszone 1 oraz 2 lipca, i mogę powiedzieć, że to będą duże zmiany, o których powinno być głośno - przyznał prezes Rakowa, który zapytany o to, czy chodzi o koszulkowego sponsora, odpowiedział twierdząco.

- Tak. Choć x-kom oczywiście zostaje - powiedział (całośćTUTAJ).