Raków Częstochowa. Tomasz Ćwiąkała o następcy Marka Papszuna: Nie zdziwiłby mnie ten wybór

2023-04-20 09:02:05; Aktualizacja: 1 rok temu
Raków Częstochowa. Tomasz Ćwiąkała o następcy Marka Papszuna: Nie zdziwiłby mnie ten wybór Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Ćwiąkała [Twitter]

Tomasz Ćwiąkała zabrał głos na temat wyboru nowego trenera przez Raków Częstochowa.

W środę Raków Częstochowa potwierdził decyzję Marka Papszuna o odejściu z klubu po zakończeniu sezonu. Jednocześnie jego właściciel Michał Świerczewski przyznał, że nowy trener został już wybrany. Media oczywiście od razu zaczęły spekulować na temat tego, o kogo chodzi.

Na ich faworyta wyrósł Dawid Szulczek z Warty Poznań. Szybko zareagował na to właściciel klubu z województwa wielkopolskiego Bartłomiej Farjaszewski, dając do zrozumienia, że 33-latek zostanie w nim na kolejny sezon. Padły też nazwiska Janusza Niedźwiedzia z Widzewa Łódź czy Daniel Myśliwca ze Stali Rzeszów.

Co na ten temat myśli Tomasz Ćwiąkała?

„Gdyby nie te wszystkie afery po drodze, jestem przekonany, ze Goncalo Feio dostałby minimum zaproszenie na rozmowę od Michała Swierczewskiego. Szulczek wydaje się być oczywistym kandydatem, ale właściciel Rakowa lubi zaskoczyć, wiec nie zdziwiłby mnie Dawid Szwarga” - napisał dziennikarz na Twitterze.

32-letni Szwarga od 2021 roku jest asystentem Papszuna. Wcześniej pomagał trenerom w GKS-ie Katowice. O tym, że to właśnie on ma zostać nowym szkoleniowcem częstochowskiej drużyny, mogliśmy przeczytać już na Interia.pl.