Raków Częstochowa: Vladan Kovačević nowym bramkarzem wicemistrza Polski [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa: Vladan Kovačević nowym bramkarzem wicemistrza Polski [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

23-letni bramkarz Vladan Kovačević zasilił szeregi Rakowa Częstochowa.

Golkiper z Bośni i Hercegowiny parafował z wicemistrzem Polski umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 24 miesiące.

Do tej pory Kovačević był związany z FK Sarajevo. Mierzący 192 centymetry wzrostu bramkarz rozegrał w jego barwach 98 meczów. W 48 z nich nie przepuścił ani jednego gola. W ostatnim sezonie zanotował 13 czystych kont w 29 meczach bośniackiej ekstraklasy. Jego zespół, mistrz kraju sprzed roku i dwóch lat, finiszował na drugim miejscu w tabeli.

- Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący się w profil, jakiego poszukiwaliśmy. Jego mocną stroną jest gra nogami i na przedpolu. Jest to wciąż młody zawodnik i wierzymy, że w Rakowie jeszcze rozwinie swoje umiejętności - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

Wcześniej częstochowianie pozyskali Milana Rundicia i Žarko Udovičicia, a także wykupili Zorana Arsenicia z Jagiellonii Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy