Rakuten TV: „Andrés Iniesta - nieoczekiwany bohater”. Wstrząsający dokument o zmaganiu się Hiszpana z depresją [WIDEO]

Rakuten TV: „Andrés Iniesta - nieoczekiwany bohater”. Wstrząsający dokument o zmaganiu się Hiszpana z depresją [WIDEO] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Rakuten TV | Mundo Deportivo

Na platformie „Rakuten TV” pojawił się dokument o Andrésie Inieście, z którego możemy się dowiedzieć między innymi o ciężkiej walce piłkarza z depresją oraz historii jego miłości do Anny.

23 kwietnia na platformie „Rakuten TV” miała miejsce premiera dokumentu „Andrés Iniesta - nieoczekiwany bohater”.

Z filmu objętego patronatem klubu FC Barcelona możemy dowiedzieć się między innymi tego, że hiszpański piłkarz musiał u szczytu swojej kariery zmierzyć się z depresją po śmierci przyjaciela Daniela Jarque – byłego piłkarza Espanyolu, który zmarł na zawał serca.

Utytułowany zawodnik w tym trudnym dla siebie momencie mógł liczyć na pełne wsparcie ze strony najbliższych, kolegów z drużyny oraz samego zespołu, który zatrudnił wysoko wykwalifikowanych specjalistów, aby pomogli Inieście odzyskać równowagę.

- W nocy widziałam, że czuł się bardzo źle, bo zapytał, czy mógłby się koło mnie położyć. Normalnie spał na piętrze, a my z mężem na parterze. Mój świat się zawalił. Zadzwoniłam do brata Pepa Guardioli, Pere, i mu o tym opowiedziałam. Ojciec Andrésa też z nim rozmawiał. Rozpoczęliśmy działania, aby mógł wyjść z tej studni bez dna, w której się znalazł - przyznała matka Hiszpana.

- Mijają dni, a ty nie czujesz się lepiej i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że nie masz energii. Wszystko jest zamglone albo czarne. Zacząłem trenować, ale nie wyglądałem dobrze. Byłem po kontuzji i mój stan się nie poprawiał, a potem zmarł Dani Jarque. To było jak potężne uderzenie, która sprawiło, że spadłem na dno - powiedział Iniesta.

- Wszyscy pomogli mi nie tyle stać się dawnym mną, co lepszym mną. Mówię o tym nie po to, aby dać lekcję, jak pokonać depresję lub lęki. Jestem osobą publiczną, a wiele osób mówiło mi, że po tym, jak to opowiedziałem, udali się do lekarza z podobnymi problemami - dodał piłkarz.

Dużą rolę w życiu legendy Barcelony odgrywa jego żona Anna Ortiz, które została poświęcona spora część wspomnianego dokumentu, który możecie obejrzeć na stronie „Rakuten TV”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy