Ranieri rozważa powrót na ławkę. Ciekawy kierunek!

Ranieri rozważa powrót na ławkę. Ciekawy kierunek! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Esto

Claudio Ranieri wkrótce może ponownie spróbować swoich sił w roli selekcjonera.

Włoch bardzo uważnie podchodzi do wyboru swojego nowego pracodawcy. Po rozstaniu z Leicester City i dłuższej przerwie na odpoczynek zdecydował się objąć posadę trenera Nantes, ale strony rozstały się po sezonie. W ostatnich tygodniach pojawił się temat Girondins Bordeaux, które zwolniło Gusa Poyeta, lecz szkoleniowiec nie porozumiał się klubem. Teraz może podjąć się po raz kolejny prowadzenia reprezentacji.

Według informacji dochodzących z Meksyku, Ranieri jest jednym z kandydatów do poprowadzenia tamtejszej drużyny narodowej. Za oceanem działacze przygotowują się do projektu „mundial 2022” i z racji ambitnych planów chcą zatrudnić odpowiedniego trenera. „Esto” twierdzi, że meksykańska federacja wysłała już swoją propozycję i aktualnie czeka na odpowiedź.

Ranieri poważnie rozważa propozycję, choć jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji o jej przyjęciu lub odrzuceniu. Najprawdopodobniej woli mieć on absolutną pewność projektu, zważywszy na to, iż już raz prowadził reprezentację, lecz bez sukcesów. W 2014 roku objął pieczę na drużyną Grecji, a przygoda zakończyła się dużym niepowodzeniem.

W roli selekcjonera 66-latek występował jedynie cztery razy, z czego tylko jeden mecz zakończył się remisem, pozostałe zaś porażkami. Grecka federacja szybko go przekreśliła, a później Ranieri narzekał, że nie miał w ogóle czasu na odbudowę drużyny ze względu na bardzo krótki czas treningu.

Biorąc pod uwagę tamte doświadczenia, szkoleniowiec może być sceptyczny wobec ponownego podjęcia się pracy z reprezentacją. Z drugiej jednak strony oferta Meksyku może być dla niego szansą ponowną próbę nowego wyzwania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy