Ranieri w gotowości. Saint-Étienne poważnie zainteresowane

Ranieri w gotowości. Saint-Étienne poważnie zainteresowane fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calcio Mercato

Claudio Ranieri jest faworytem do objęcia AS Saint-Étienne.

Drużyna Ghislaina Printanta nie radzi sobie zbyt dobrze w obecnym sezonie i na ten moment zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, a w siedmiu meczach ligowych odniosło jedynie jedno zwycięstwo. Działacze klubu mają poważne obawy co do szkoleniowca, iż nie zdoła on wyciągnąć zespołu z kryzysu. Kredyt zaufania jak na razie obowiązuje, ale w międzyczasie prowadzone są intensywne działania w celu znalezienia odpowiedniego następcy.

Tym może się okazać Claudio Ranieri. Włoch prowadził w swojej karierze takie ekipy jak Atlético Madryt, Chelsea, Valencia, Juventus, Inter czy Napoli, ale najprawdopodobniej najbardziej zapamiętany zostanie ze swojej przygody w Leicester City, które to niespodziewanie poprowadził do mistrzostwa Anglii w 2016 roku. Teraz może otrzymać zadanie przywrócenia Saint-Étienne na właściwe tory.

Jak na razie 67-latek pozostaje bez pracy. Ostatnio prowadził Romę, lecz jego przygoda na Stadio Olimpico od początku była uznawana za tymczasową z ewentualną opcją przedłużenia współpracy. Koniec końców nie udało mu się jednak poprawić sytuacji na tyle, by wprowadzić klub do Ligi Mistrzów.

Ostatnio usługami Ranieriego zainteresowała się federacja Gwinei, która widzi go w roli selekcjonera tamtejszej reprezentacji. „Calcio Mercato” twierdzi jednak, że zawodowa przyszłość szkoleniowca nadal będzie związana z klubową piłką.

Dla włoskiego trenera byłby to powrót do Ligue 1. Wcześniej pracował tam dla AS Monaco i FC Nantes.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy