Ranieri w gotowości. Saint-Étienne poważnie zainteresowane

Ranieri w gotowości. Saint-Étienne poważnie zainteresowane fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calcio Mercato

Claudio Ranieri jest faworytem do objęcia AS Saint-Étienne.

Drużyna Ghislaina Printanta nie radzi sobie zbyt dobrze w obecnym sezonie i na ten moment zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, a w siedmiu meczach ligowych odniosło jedynie jedno zwycięstwo. Działacze klubu mają poważne obawy co do szkoleniowca, iż nie zdoła on wyciągnąć zespołu z kryzysu. Kredyt zaufania jak na razie obowiązuje, ale w międzyczasie prowadzone są intensywne działania w celu znalezienia odpowiedniego następcy.

Tym może się okazać Claudio Ranieri. Włoch prowadził w swojej karierze takie ekipy jak Atlético Madryt, Chelsea, Valencia, Juventus, Inter czy Napoli, ale najprawdopodobniej najbardziej zapamiętany zostanie ze swojej przygody w Leicester City, które to niespodziewanie poprowadził do mistrzostwa Anglii w 2016 roku. Teraz może otrzymać zadanie przywrócenia Saint-Étienne na właściwe tory.

Jak na razie 67-latek pozostaje bez pracy. Ostatnio prowadził Romę, lecz jego przygoda na Stadio Olimpico od początku była uznawana za tymczasową z ewentualną opcją przedłużenia współpracy. Koniec końców nie udało mu się jednak poprawić sytuacji na tyle, by wprowadzić klub do Ligi Mistrzów.

Ostatnio usługami Ranieriego zainteresowała się federacja Gwinei, która widzi go w roli selekcjonera tamtejszej reprezentacji. „Calcio Mercato” twierdzi jednak, że zawodowa przyszłość szkoleniowca nadal będzie związana z klubową piłką.

Dla włoskiego trenera byłby to powrót do Ligue 1. Wcześniej pracował tam dla AS Monaco i FC Nantes.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy