Raz, dwa, trzy. Ogromny pech nie przestaje prześladować Caldary

Raz, dwa, trzy. Ogromny pech nie przestaje prześladować Caldary fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport

Mattia Caldara nie zadebiutuje w tym sezonie w barwach Milanu w rozgrywkach Serie A.

Środkowy obrońca nie może zaliczyć swojego dotychczasowego pobytu w „Rossonerich” do udanych.

24-letni zawodnik przeniósł się na San Siro na początku sierpnia za 35 milionów euro z Juventusu i miał w znaczący sposób wzmocnić defensywę Milanu. Początek sezonu rozpoczął jednak na ławce rezerwowych i pierwszy raz w składzie włoskiego zespołu pojawił się dopiero na starcie z F91 Dudelange (1:0) w Lidze Europy. Po jego zakończeniu okazało się, że piłkarz nabawił się kontuzji pachwiny i w efekcie czeka go kilkutygodniowa przerwa od treningów.

Mattia Caldara nie nacieszył się zbyt długo powrotem do pełni zdrowia, ponieważ na jednych z pierwszych zajęć z resztą drużyny nabawił się dużo poważniejszego urazu w postaci częściowego naderwania ścięgna Achillesa i tym razem został wykluczony z gry na kilka miesięcy.

Defensor wrócił do normalnych treningów na początku marca, ale dopiero pod koniec kwietnia dostąpił zaszczytu pojawienia się po raz drugim na boisku w trwających rozgrywkach w koszulce „Rossonerich”. Gennaro Gattuso postawił na 24-latka w rewanżowym pojedynku z Lazio (0:1) w Pucharze Włoch i ściągnął go z placu nieco po ponad godzinie gry.

W tym momencie mogło się wydawać, że zawodnik najgorsze chwile ma już za sobą, ale niestety na czwartkowym treningu zerwał więzadła krzyżowe przednie w lewym kolanie i teraz czeka go zabieg. Wstępne rokowania mówią o tym, że Caldarda będzie mógł być ponownie brany pod uwagę przesz szkoleniowca Milanu przy wyborze kadry meczowej na początku grudnia 2019 roku.

Ekipa z San Siro nie wystosowała jeszcze oficjalnego komunikatu na temat stanu zdrowia swojego zawodnika, ale zrobi to najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu operacji w klinice Villa Stuart w Rzymie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy