RB Lipsk dopiął swego. Pozyskał amerykański talent [OFICJALNIE]

RB Lipsk dopiął swego. Pozyskał amerykański talent [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RB Lipsk

RB Lipsk sfinalizował transfer z udziałem Cadena Clarka z New York Red Bulls.

Drużyna z Bundesligi rozpoczęła zimą rozmowy w amerykańskim klubem w celu wypracowania szybkiego porozumienia odnoszącego się do zapewnienia sobie możliwości korzystania z usług utalentowanego pomocnika.

Oba zespoły, wchodzące w skład jednego potężnego koncernu, nie miały większego problemu z ustaleniem warunków transferu Cadena Clarka, ale dopiero teraz podpisały stosowne dokumenty.

Taki stan rzeczy wynikał z faktu, że Amerykanin nie posiada paszportu Unii Europejskiej i zgodnie z obowiązującymi przepisami FIFA mógł opuścić Stany Zjednoczone dopiero po ukończeniu 18. roku życia.

Z kolei to nastąpiło w maju, dlatego teraz bez problemów złożył stosowne podpisy pod przygotowanym kontraktem łączącym go z RB Lipsk do 30 czerwca 2024 roku. Koszt transferu wyniósł nieco ponad 1,8 miliona euro.

Ofensywny pomocnik będzie musiał jednak jeszcze trochę poczekać na zaliczenie debiutu w niemieckiej drużynie, ponieważ został z niej od razu wypożyczony z powrotem do New York Red Bulls, gdzie ma występować do końca obecnego sezonu Major League Soccer.

Clark, mający za sobą pobyt w amerykańskiej szkółce Barcelony, wystąpił w ośmiu spotkaniach w trwających rozgrywkach i zdobył w nich cztery bramki oraz zaliczył jedną asystę.

18-latek jest formalnie szóstym letnim wzmocnieniem RB Lipsk. Przed nim umowy z „Bykami” podpisali Joško Gvardiol, Angeliño (wykup z Manchesteru City), Mohamed Simakan, Benjamin Henrichs (wykup z AS Monaco) i Brian Brobbey.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy