RB Lipsk o krok od transferu napastnika. Na stole 24 miliony euro

RB Lipsk o krok od transferu napastnika. Na stole 24 miliony euro
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Trabzonspor | Bild

Wkrótce do RB Lipsk powinien dołączyć Alexander Sørloth - uważa Nicolò Schira.

Norweg na celowniku „Byków” znajdował się już od dłuższego czasu, ale gdy z klubu odeszli Timo Werner i Patrik Schick, Niemcy przeszli do działania. Tym sposobem rozpoczęły się negocjacje z Trabzonsporem.

Turcji od początku domagali się zapłacenia 26 milionów euro, na co trzecia siła Bundesligi nie chciała się zgodzić. I kiedy wydawało się, że strony wkrótce przerwą rozmowy, nastąpił przełom.

Po zaproponowaniu 18 milionów euro plus dodatkowych czterech w formie bonusów, „Bordowo-Niebiescy” zaczęli się otwierać na możliwość sprzedaży gracza, potwierdzając pertraktacje obu klubów. Wówczas RB Lipsk podwyższył ofertę do 24 milionów euro (w tym dodatki), co według Schiry znacznie przybliża go zakontraktowania rosłego napastnika.

Gracz mierzący 194 centymetry wzrostu obecnie jest wypożyczony z Crystal Palace, ale ekipa znad Bosforu posiada opcję transferu definitywnego, z której postanowiła już skorzystać. Teraz czas na formalności, by operacja warta 9 milionów euro doszła do skutku.

Jak podkreśla włoski dziennikarz, dla Alexandra Sørlotha przygotowano umowę do 30 czerwca 2025 roku. To pozwala sądzić, że jego transfer do Niemiec jest już blisko.

Dorobek 24-latka z poprzedniej kampanii to 49 meczów, 33 gole i 11 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy