RB Lipsk pogodzi gigantów? Niemcy ruszyli po rozchwytywanego napastnika

RB Lipsk pogodzi gigantów? Niemcy ruszyli po rozchwytywanego napastnika fot. Michael715 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Benjamin Šeško stał się poważnym kandydatem do zaliczenia przeprowadzki z Red Bull Salzburg do RB Lipsk - poinformował Fabrizio Romano.

Utalentowany napastnik znalazł się w trakcie ubiegłych rozgrywek na radarze wysłanników czołowych europejskich klubów. Spośród nich pewne ruchy zmierzające do pozyskania 19-letniego zawodnika wykonały między innymi Manchester United, Real Madryt oraz Chelsea.

Obecnie reprezentant Słowenii cieszy się ponoć największym zainteresowaniem „Czerwonych Diabłów”, z uwagi na rozpoczęte przez nich rozmowy z Red Bullem Salzburg.

Na razie znajdują się one na wstępnym etapie i ten fakt mogą spróbować wykorzystać na przykład przedstawiciele RB Lipsk.

O takim stanie rzeczy poinformował Fabrizio Romano, który przekonuje, że globalny szef piłki nożnej koncernu Red Bulla i zarazem dyrektor generalny „Czerwonych Byków” spotkał się z agentem Elvisem Basanoviciem w celu omówienia ewentualnej letniej przeprowadzki Benjamina Šeško z austriackiej do niemieckiej Bundesligi.

Na razie trudno wyrokować, jak na wykonanie takiego kroku zapatrywałby się sam rosły zawodnik związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

19-letni napastnik może pochwalić się już dwoma strzelonymi golami i zaliczoną asystą w czterech rozegranych meczach w tym sezonie. Z kolei poprzedni zakończył z dorobkiem jedenastu trafień zanotowanych w 37 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy