RB Lipsk pogodzi gigantów? Niemcy ruszyli po rozchwytywanego napastnika

RB Lipsk pogodzi gigantów? Niemcy ruszyli po rozchwytywanego napastnika fot. Michael715 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Benjamin Šeško stał się poważnym kandydatem do zaliczenia przeprowadzki z Red Bull Salzburg do RB Lipsk - poinformował Fabrizio Romano.

Utalentowany napastnik znalazł się w trakcie ubiegłych rozgrywek na radarze wysłanników czołowych europejskich klubów. Spośród nich pewne ruchy zmierzające do pozyskania 19-letniego zawodnika wykonały między innymi Manchester United, Real Madryt oraz Chelsea.

Obecnie reprezentant Słowenii cieszy się ponoć największym zainteresowaniem „Czerwonych Diabłów”, z uwagi na rozpoczęte przez nich rozmowy z Red Bullem Salzburg.

Na razie znajdują się one na wstępnym etapie i ten fakt mogą spróbować wykorzystać na przykład przedstawiciele RB Lipsk.

O takim stanie rzeczy poinformował Fabrizio Romano, który przekonuje, że globalny szef piłki nożnej koncernu Red Bulla i zarazem dyrektor generalny „Czerwonych Byków” spotkał się z agentem Elvisem Basanoviciem w celu omówienia ewentualnej letniej przeprowadzki Benjamina Šeško z austriackiej do niemieckiej Bundesligi.

Na razie trudno wyrokować, jak na wykonanie takiego kroku zapatrywałby się sam rosły zawodnik związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

19-letni napastnik może pochwalić się już dwoma strzelonymi golami i zaliczoną asystą w czterech rozegranych meczach w tym sezonie. Z kolei poprzedni zakończył z dorobkiem jedenastu trafień zanotowanych w 37 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy