RB Lipsk wykupił Benjamina Henrichsa [OFICJALNIE]

RB Lipsk wykupił Benjamina Henrichsa [OFICJALNIE] fot. RB Lipsk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RB Lipsk

RB Lipsk poinformował o wykupieniu Benjamina Henrichsa z AS Monaco.

24-latek, który występuje na kilku pozycjach, trafił do Lipska w zeszłym roku na zasadzie wypożyczenia z Monaco. Niemiecki klub zapewnił sobie wtedy opcję jego wykupu i teraz z niej skorzystał. Kwota transferu nie została potwierdzona, ale prawdopodobnie wyniesie 15 milionów euro.

Kontrakt Henrichsa, któremu od początku zależało na pozostaniu na dłużej w Lipsku, będzie ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Pięciokrotny reprezentant Niemiec rozegrał w tym sezonie 10 meczów w Bundeslidze, a licząc wszystkie rozgrywki, pojawiał się na murawie 15 razy. W międzyczasie stracił jednak ponad trzy miesiące z powodu kontuzji kolana.

Lipsk plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli Bundesligi. Jego strata do Bayernu wynosi pięć punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy