RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera

RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kicker | Pedro Almeida [Twitter] | Rblive.de

Po zwolnieniu Jesse’ego Marscha, włodarze RB Lipsk przeczesują rynek w poszukiwaniu godnego kandydata na ławkę trenerską. Obecnie najwyżej stoją notowania Rogera Schmidta, opiekuna PSV Eindhoven - podaje „Kicker”.

Nim doszło do rozstania z Amerykaninem, z „Bykami” zostało połączonych kilka nazwisk. To Rúben Amorim (Sporting), Bo Svensson (1. FSV Mainz 05), Edin Terzic (posada dyrektorska w Borussii Dortmund), Matthias Jaissle (Salzburg), Domenico Tedesco (obecnie bez pracy) czy Roger Schmidt (PSV Eindhoven).

Ten ostatni zdaniem „Kickera” uchodzi za głównego faworyta do przejęcia schedy po Marschu. Problem w tym, że jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku, a on sam nie jest zbyt skory do zakończenia współpracy z „Rolnikami”.

Holenderska ekipa pod wodzą 54-letniego Niemca słynie z elastyczności oraz wysokiego pressingu, a to pokrywa się z wizją RB Lipsk.

Najbliższe tygodnie będą decydujące w sprawie szkoleniowca, który w przeszłości prowadził Salzburg, Bayer Leverkusen czy Beijing Guo’an. W swojej karierze zdobył mistrzostwo Austrii oraz Chin, a także Superpuchar Holandii.

Tymczasowo obowiązki trenera drużyny z Red Bull Areny sprawuje Achim Beierlorzer.

***

Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy