RB Lipsk z problemem w poszukiwaniu następcy Wernera. Sørloth za drogi, dwóch nowych kandydatów

RB Lipsk z problemem w poszukiwaniu następcy Wernera. Sørloth za drogi, dwóch nowych kandydatów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ronan Murphy

RB Lipsk sonduje możliwość nawiązania współpracy z Dušanem Vlahoviciem z Fiorentiny i Bruno Petkoviciem z Dinama Zagrzeb - uważa Ronan Murphy.

Klub z Niemiec stara się usilnie znaleźć na rynku wartościowego następcę Timo Wernera, który zdecydował się kontynuować swoją przygodę z futbolem w barwach Chelsea.

Początkowo wydawało się, że przedstawiciele „Byków” zdecydują się w tym kontekście nawiązać dłuższą współpracę z Patrikiem Schickiem wypożyczonym z Romy.

Ostatecznie uznali jednak, że nie mogą sobie pozwolić na wydanie wcześniej ustalonej kwoty w wysokości 29 milionów euro na wykupienie reprezentanta Czech i z tego faktu skorzystał Bayer Leverkusen, który dopina już ostatnie formalności związane z pozyskaniem wszechstronnego ofensywnego zawodnika.

W efekcie RB Lipsk został zmuszony do znalezienia innego rozwiązania swojego problemu i w tym kontekście miał już nawet prowadzić zaawansowane rozmowy z Crystal Palace w kwestii pozyskania Alexandra Sørlotha.

Norweg został jednak wyceniony na zbyt dużą sumę i dlatego ekipa z Bundesligi miała wstrzymać się z kontynuowaniem negocjacji z londyńskim zespołem, aby znaleźć tańsze opcje.

Ronan Murphy przekonuje, że w takiej sytuacji najmocniej w grze o zasilenie szeregów „Byków” liczą się obecnie Dušan Vlahović z Fiorentiny i Bruno Petković z Dinama Zagrzeb.

Pierwszy z nich mógł liczyć w minionym sezonie na regularne występy w barwach „Violi”, dla której zdobył osiem bramek oraz zanotował dwie asysty w 34 występach.

Z kolei drugi z wymienionych graczy jest jednym z liderów mistrza Chorwacji, co pokazują liczby w postaci 13 goli i 12 asyst zaliczonych w 39 rozegranych meczach w poprzednich rozgrywkach. W trwających zdobył z kolei jedną bramkę w trzech występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy