Real Betis: Manuel Pellegrini wytypował pierwszy transfer w nowym klubie

Real Betis: Manuel Pellegrini wytypował pierwszy transfer w nowym klubie fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RAC1

Przed dwoma dniami Real Betis mianował Manuela Pellegriniego pierwszym szkoleniowcem drużyny. Chilijczyk, nie tracąc czasu, już planuje wzmocnienia.

„Los Verdiblancos” w znajdującym się na finiszu sezonie ligowym stracili aż 55 goli, a więc tyle samo, co czerwona latarnia ligi - RCD Espanyol. To z pewnością nie jest powód do radości.

Gra defensywna to jeden z największych mankamentów zespołu i jak na dłoni widzi to niezwykle doświadczony Chilijczyk. W związku z tym 66-latek postanowił nie czekać na dogranie kampanii do końca i już poprosił klubowe władze o przeprowadzenie jednego transferu.

Wybrańcem Manuela Pellegriniego według RAC1 jest Leandro Cabrera. 29-latek co prawda zmienił pracodawcę zaledwie pół roku temu, przenosząc się z Getafe do wspomnianego Espanyolu, ale z racji spadku jego drużyny, transfer jest wielce prawdopodobny.

Powyższe źródło zapewnia, że „Papużki” byłyby skłonne oddać środkowego bądź lewego obrońcę na wypożyczenie, pod warunkiem przejęcia jego pełnego wynagrodzenia. Taki układ powinien odpowiadać Realowi Betis i dlatego niewykluczone, że kluby w najbliższych tygodniach sfinalizują całą operacją. Wcześniej przyszły szkoleniowiec sewilczyków spotka się z Alexisem Trujillo (tymczasowym trenerem), aby przeanalizować kadrę i porozmawiać o ewentualnych ruchach kadrowych.

Bilans Cabrery, gdy dzielił on występy pomiędzy Getafe i Espanyol, prezentuje się następująco: 35 meczów, trzy trafienia i asysta. Kontrakt Urugwajczyka z hiszpańskim paszportem wygasa w połowie 2024 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy