Real Madryt - Atlético Madryt 3-7 [WIDEO] | Zidane zachowuje spokój

Real Madryt - Atlético Madryt 3-7 [WIDEO] | Zidane zachowuje spokój fot. Transfery.info
Źródło: Goal.com

Zinédine Zidane wypowiedział się na temat postawy swoich podopiecznych w spotkaniu przeciwko Atlético Madryt w ramach International Champions Cup. Zespół prowadzony przez Francuza przegrał aż 3-7.

Minionej nocy w stanie New Jersey naprzeciw siebie stanęli derbowi rywale, a więc Atlético i Real. Górą w tym starciu byli ci pierwsi, którzy pokonali swoich odwiecznych przeciwników w stosunku 7-3.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 5-0. Z kolei kilka minut po zmianie stron było już 6-0.

Bramki dla Atlético strzelili Diego Costa (cztery), João Félix, Angel Correa i Vitolo, natomiast Real odpowiedział trafieniami Nacho, Benzemy i Javiera Sancheza. Boisko wcześniej opuścić musieli ukarani czerwony kartkami Costa i Dani Carvajal.

Warto przy tym dodać, że Real wyszedł mocnym składem: Courtois - Marcelo, Nacho, Ramos, Odriozola - Isco, Kroos, Modrić - Hazard, Jović, Vinicius.

Po meczu wypowiedział się trener „Królewskich”, Zinédine Zidane.

- Nie udało nam się dobrze wejść w mecz. Nie minęło dziesięć minut, a przegrywaliśmy już dwoma golami. Pierwsza część meczu była dla nas niezwykle trudna. Po prostu nie istnieliśmy na placu gry. Brakowało nam wszystkiego.

Francuz poprosił jednak fanów, aby ci nie wpadali w panikę i podobnie, jak on, zachowali spokój.

- Straciliśmy siedem goli i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Moi zawodnicy o tym wiedzą i są z tego względu bardzo rozczarowani. Nie ma jednak sensu rozkładać tej sprawy na czynniki pierwsze. To tylko mecz towarzyski. Nie pozostaje nam teraz nic innego, jak zachować spokój i przygotowywać się do sezonu — zakończył Francuz.

Real rozegra swój pierwszy ligowy mecz 17 sierpnia. Wówczas to zmierzy się na wyjeździe z Celtą Vigo.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To może być nowy trener w Ekstraklasie. Właśnie odniósł cenne zwycięstwo To może być nowy trener w Ekstraklasie. Właśnie odniósł cenne zwycięstwo Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie OFICJALNIE: Xavi zdecydował OFICJALNIE: Xavi zdecydował Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ”