Real Madryt coraz bliżej utraty Daniego Ceballosa?! Hitowy transfer wisi w powietrzu

Real Madryt coraz bliżej utraty Daniego Ceballosa?! Hitowy transfer wisi w powietrzu fot. Sonia Arcos / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Atlético Madryt skontaktowało się po raz drugi w krótkim odstępie czasu z otoczeniem Daniego Ceballosa. Klub stara się wykorzystać niezdecydowanie Realu Madryt w kontekście przedłużenia wygasającej umowy z pomocnikiem - uważa „Marca”.

26-letni zawodnik został sprowadzony przez „Królewskich” za łącznie 16,5 miliona euro z Betisu w połowie 2017 roku. Wówczas przedstawiciele utytułowanego zespołu wierzyli w dokonanie istotnej inwestycji w rodzimego piłkarza.

Dani Ceballos nie okazał się na przestrzeni dwóch pierwszych sezonów istotnym graczem w kadrze Realu Madryt. W efekcie klub otworzył się na jego sprzedaż. Wysokie oczekiwania doprowadziły do tego, że trafił on tylko na dwuletnie wypożyczenie do Arsenalu, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że dostał drugą szansę.

Niestety jeszcze przed rozpoczęciem minionego sezonu doznał urazu stawu skokowego, co uniemożliwiło mu podjęcie skutecznej walki o uzyskanie zaufania trenera Carlo Ancelottiego.

Otrzymane w końcówce rozgrywek szanse sprawiły, że środkowy pomocnik pozostał w drużynie i w trwających zmaganiach zaliczył kilka bardzo udanych występów, które skłoniły władze „Królewskich” do przemyślenia tematu przedłużenia z nim wygasającej latem współpracy.

Do tej pory dwunastokrotny reprezentant Hiszpanii nie otrzymał jasnego sygnału ze strony przedstawicieli Realu Madryt. Mimo to nie palił się do rozpoczęcia rozmów z klubami zainteresowanymi jego przejęciem na zasadzie wolnego transferu.

Mimo to dziennikarze „Marki” przekonują, że Atlético Madryt nawiązało po raz drugi kontakt z otoczeniem piłkarza, by wykorzystać brak zdecydowania lokalnego rywala i jednocześnie ustawić się w pozycji faworyta do walki o podpis 26-letniego zawodnika.

Dla Ceballosa priorytetem pozostaje rozpoczęcie rozmów z obecnym pracodawcą. Upływający czas może jednak go skłonić do śmielszego spojrzenia w innym kierunku.

Środkowy pomocnik zdobył bramkę i zanotował sześć asyst w 31 występach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy