Real Madryt: Czterech piłkarzy mogło rozegrać ostatni mecz w barwach „Królewskich” [ABC]

2021-05-23 18:29:11; Aktualizacja: 3 lata temu
Real Madryt: Czterech piłkarzy mogło rozegrać ostatni mecz w barwach „Królewskich” [ABC] Fot. Stas Rudenko / Shutterstock.com

Real Madryt wygrał w sobotę w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 ligi hiszpańskiej z Villarrealem 2:1. Niewykluczone, że kilku graczy zanotowało swoje ostatnie występy w koszulce „Królewskich”.

Madrytczycy pokonali „Żółtą łódź podwodną” po golach Karima Benzemy i Luki Modricia. Nie dało im to jednak tytułu mistrzowskiego, ponieważ Atlético Madryt wygrało w identycznym stosunku z Realem Valladolid.

Nie jest żadną niespodzianką, że latem może dojść do sporych zmian kadrowych w Realu. Pisał już o tym chociażby „AS”. Według ABC w gronie zawodników, którzy mogą najszybciej pożegnać się z „Królewskimi”, są: Marcelo, Isco, Raphaël Varane i Mariano Díaz.

Kontrakty Varane’a, Marcelo i Isco są ważne do 30 czerwca 2022 roku. Najwięcej Real może zarobić na sprzedaży tego pierwszego. Wydaje się, że francuskiemu środkowemu obrońcy najbliżej jest do Manchesteru United. Władze „Czerwonych Diabłów” miały już zainicjować kontakt w sprawie jego transferu. Marcelo ostatnio łączyło się z kolei chociażby z Interem Miami, a Isco - z Interem Mediolan i Juventusem.

Umowa Mariano wygasa w połowie 2023 roku. Jego obecność w kadrze w przypadku pozyskania nowego napastnika może okazać się po prostu zbędna.

Lista zawodników, którzy opuszczą Real może być oczywiście dłuższa. Wciąż nie wiadomo, jak potoczą się losy między innymi Sergio Ramosa.