Real Madryt: David Alaba zaprezentowany. Austriak wybrał numer [OFICJALNIE]

Real Madryt: David Alaba zaprezentowany. Austriak wybrał numer [OFICJALNIE] fot. Real Madryt
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Real Madryt

W środę nastąpiła prezentacja Davida Alaby w barwach Realu Madryt.

Od kilku tygodni jasne było, że David Alaba w kolejnym sezonie będzie przywdziewał trykot Realu Madryt. Po wygaśnięciu umowy z Bayernem Monachium doszedł on do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla niego jest kontynuowanie kariery na Półwyspie Iberyjskim.

Ze względu na występ kadry Austrii na EURO 2020, prezentacja nowego nabytku musiała zostać odłożona w czasie. Doszło do niej w środę o godzinie 12:30.

Zanim odbyła się ceremonia, defensor przeszedł obligatoryjne testy medyczne w szpitalu uniwersyteckim Sanitasu La Moraleja. Te wypadły pomyślnie i w pełni zdrów, mógł stawić się na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Na niej złożył podpis pod kontraktem do 30 czerwca 2026 roku.

- Jestem niezwykle wdzięczny, że mogę tutaj być. Rozpiera mnie ogromna duma i nie mogę doczekać się, aż będę mógł założyć koszulkę Realu Madryt i walczyć o tytuły. Hala Madrid - powiedział Austriak.

Przy okazji prezentacji dowiedzieliśmy się też, że Alaba będzie od teraz przywdziewał trykot z numerem 4, a więc ten, który wcześniej przez ponad dekadę służył Sergio Ramosowi. Hiszpan opuścił niedawno klub i trafił do Paris Saint-Germain.

W Bayernie Monachium 29-latek występował z koszulką o numerze 27. W Madrycie nie miał jednak takiej możliwości, bo zarejestrowani piłkarze muszą mieć numery od 1 do 25. Taki wymóg stawia LaLiga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy