Real Madryt: Eduarda Camavinga wraca do środka pola

2023-06-30 17:45:32; Aktualizacja: 1 rok temu
Real Madryt: Eduarda Camavinga wraca do środka pola Fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Marca

Eduardo Camavinga, który w drugiej części sezonu grał często na pozycji lewego obrońcy, w przyszłym sezonie będzie rozpatrywany pod kątem występów jako środkowy pomocnik - donosi „Marca”.

Nawracające problemy zdrowotne Ferlanda Mendy’ego sprawiły, że Carlo Ancelotti musiał znaleźć kogoś, kto zastąpi tego zawodnika na lewej stronie obrony. Występy Eduardo Camavingi w tym obszarze boiska podczas Mistrzostw Świata 2022 dały Włochowi sporo do myślenia.

Koniec końców to najczęściej 20-latek zastępował swojego rodaka jako lewy defensor. Jego rewelacyjna postawa była jednym z największych odkryć sezonu 2022/2023.

Gdy wszyscy rozpływali się nad grą Francuza, z jego otoczenia docierały głosy, to dopiero początek, a wszyscy przekonają się, jak świetnym jest on piłkarzem, kiedy tylko zacznie grać regularnie na swojej naturalnej pozycji.

Jak podaje „Marca”, angaż Frana Garcíi ma związek z długofalowymi planami wobec Camavingi.

Lewonożny gracz w przyszłej kampanii wróci do środka pola i to tam mamy go oglądać.

Co z Mendym?

Na razie Real nie chce wykonywać nerwowych kroków. Władze liczą, że powróci on na właściwe tory, ale należy spodziewać się, że rozgrywki w podstawowym składzie rozpocznie García.

Dobra postawa 28-latka pomogłaby „Królewskim” w znalezieniu kupca. Obecnie brakuje na niego chętnych.