Real Madryt: Florentino Pérez podjął decyzję w sprawie Zidane'a. Francuz zostaje!

Real Madryt: Florentino Pérez podjął decyzję w sprawie Zidane'a. Francuz zostaje! fot. Real Madryt
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Prezydent Realu Madryt, Florentino Pérez, nie zamierza zwalniać Zinédine'a Zidane'a z posady szkoleniowca „Królewskich”.

W ostatnim czasie nie brakowało w mediach informacji na temat możliwego rozstania Francuza z ekipą z Estadio Santiago Bernabéu. Kataloński „Sport” przekonuje, że nic takiego nie będzie miało miejsca w nadchodzących miesiącach, ponieważ operacja związania z rozwiązaniem umowy z 47-latkiem będzie zbyt kosztowana dla hiszpańskiego zespołu.

Zinédine Zidane powrócił na ławkę trenerską Realu Madryt w marcu i związał się wówczas z „Królewskim” umową obowiązującą do końca czerwca 2022 roku. Na jej mocy utytułowany szkoleniowiec może liczyć na zarobki wynoszące 13 milionów euro na sezon.

Wspomniane źródło uważa, że jeżeli przedstawiciele klubu zdecydowaliby się w tym momencie na jego zwolnienie, to musieliby wypłacić mu całe wynagrodzenie, co przy doliczeniu podatków oznacza, że łączny koszt zakończenia współpracy z Francuzem kosztowałby drużynę z Hiszpanii około 80 milionów euro.

Z tego też powodu Florentino Pérez nie zamierza w najbliższym czasie rozstawać się z 47-latkiem chyba, że ten sam zrezygnuje z zajmowanego stanowiska, to wówczas Real nie poniósłby aż tak dużych strat wynikających z jego odejścia.

Zidane od momentu powroty do pracy w madryckim zespole prowadził go w 16 spotkań, w których odniósł siedem zwycięstw, zanotował cztery remisy oraz poniósł pięć porażek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy