Real Madryt: Hazard przejdzie operację? Belg musi zdecydować!

Real Madryt: Hazard przejdzie operację? Belg musi zdecydować! fot. Eden Hazard I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Eden Hazard może zostać zmuszony do poddania się zabiegowi kontuzjowanej kostki, który wyeliminuje go z gry do końca sezonu.

Reprezentant Belgii wrócił przed tygodniem do kadry „Królewskich” po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kostki. Doświadczony zawodnik nie nacieszył się jednak zbyt długo faktem powrotu na boisko, ponieważ w starciu z Levante (0:1) ponownie nabawił się kontuzji.

Tuż po zakończeniu meczu niezbyt optymistyczne do problemów zdrowotnych swojego piłkarza odniósł się Zinédine Zidane. Obawy francuskiego szkoleniowca zostały dość szybko potwierdzone po przejściu szczegółowych badań przez 29-latka, które wykazały u niego pęknięcie w prawej kości strzałkowej.

Tego typu uraz oznacza, że Belg wypadnie ze składu Realu Madryt na przynajmniej dwa miesiące.

„Marca” przekonuje jednak, że jego absencja może znacznie się wydłużyć i wykluczyć go nawet z udziału w Euro 2020.

Taki scenariusz może zostać zrealizowany, jeżeli skrzydłowy zdecyduje się na poddanie operacji.

Lekarze Pedro Luis Ripoll (jeden z najlepszych traumatologów w Hiszpanii) i Pablo de Lucas są zdania, że kontuzja odniesiona przez Hazarda kwalifikuje się do przejścia natychmiastowego zabiegu, ponieważ leczenie zachowawcze może nie przynieść spodziewanych skutków i doprowadzić do kolejnego odnowienia się urazu jeszcze w trwających rozgrywkach.

Wspomniane źródło dodaje, że ostateczną decyzję w sprawie ewentualnej operacji ma podjąć sam 29-latek, który może na niej sporo stracić, ale w dłużej perspektywie powinien dużo zyskać.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] „Polski Messi” szkolił się kiedyś w Elanie Toruń. Pan Marek opowiada o nieszczęsnym filmiku i złości żony „Polski Messi” szkolił się kiedyś w Elanie Toruń. Pan Marek opowiada o nieszczęsnym filmiku i złości żony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy