Real Madryt robi porządek. Nawet DWUNASTU zawodników może opuścić klub

2020-05-02 09:53:04; Aktualizacja: 4 lata temu
Real Madryt robi porządek. Nawet DWUNASTU zawodników może opuścić klub

Real Madryt zamierza przed startem nowego sezonu zrobić gruntowne porządki w szatni i przejawia gotowość do rozstania z nawet 12 zawodnikami - poinformował „AS”.

Przedstawiciele „Królewskich” nie należą do zespołów, które na dzień dzisiejszy borykają się w bolesny sposób ze skutkami kryzysu finansowego spowodowanego przez pandemię koronawirusa.

Dziennikarze „AS-a” uważają, że ta sytuacja ulegnie zmianie po otworzeniu okna transferowego. Wówczas Real Madryt zostanie zmuszony do rozstania z zbytecznymi piłkarzami, aby dokonać wzmocnień pierwszego zespołu.

Wspomniane źródło przekonuje, że ekipa z Estadio Santiago Bernabéu może zdecydować się na sprzedaż lub tymczasowe rozstania z nawet dwunastoma zawodnikami.

Za murowanych kandydatów do opuszczenia szeregów „Królewskich” uważani są Gareth Bale, James Rodríguez, Lucas Vázquez i Mariano Díaz. Ponadto wolną rękę na poszukiwanie nowego pracodawcy mogą otrzymać Luka Modrić oraz Marcelo.

Przedstawiciele klubu zastanawiają się także nad dalszą przyszłością Brahima Díaza, Reiniera i Nacho. W przypadku pierwszych dwóch, bardzo zresztą utalentowanych, w grę wchodzi tylko wypożyczenie, ponieważ trudno przypuszczać, że Real Madryt zdecydowałby się na sprzedaż Brazylijczyka po tym, jak zimą wydał na jego zakontraktowanie 30 milionów euro.

Poza wymienionymi zawodnikami swojej szansy na pokazanie się w hiszpańskiej drużynie mogą jeszcze lub w ogóle nie otrzymać Dani Ceballos, Sergio Reguilón i Takefusa Kubo. Ich ewentualne pozostanie w zespole na kolejny sezon ma być uzależnione od sytuacji kadrowej „Królewskich”.

Warto zauważyć, że „AS” w żaden sposób w kontekście opuszczenia klubu nie wymienił Luki Jovicia czy Isco, którzy pojawiali się już wielokrotnie w różnego rodzaju spekulacjach medialnych.