Real Madryt rozstaje się ze skrzydłowym [POTWIERDZONE]

2024-01-29 08:01:02; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Real Madryt rozstaje się ze skrzydłowym [POTWIERDZONE] Fot. Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Marca

Raúl González, trener rezerw Realu Madryt, potwierdził na konferencji prasowej, że jego podopieczny Peter González za chwilę rozpocznie nowy etap kariery, przechodząc do Valencii.

Opiekun trzecioligowego zespołu rozwiał wszelkie wątpliwości po zadaniu pytania od jednego z dziennikarzy zaraz po bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Linares Deportivo.

– Jego sytuacja rozstrzygnie się w poniedziałek. Porozumienie zostało osiągnięte. To już tylko kwestia podpisów na dokumentach. Życzę mu wszystkiego najlepszego. To chłopak, którego już latem trapiło poczucie, że jego proces rozwoju u nas dobiega końca – wyznał Raùl w kontekście skrzydłowego.

Peter González już drugi mecz z rzędu nie znalazł się w szerokiej kadrze. Łącznie na drugim planie wystąpił aż w 115 meczach, odnotowując 13 trafień oraz 15 asyst.

Od momentu przejścia ze szkółki Getafe do „Królewskich” były juniorski reprezentant Dominikany zdążył spełnić marzenie założenia trykotu w pierwszej drużynie. Do debiutu doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2021 roku, gdy Carlo Ancelotti wpuścił go na ostatnie kilka minut zwycięskiej rywalizacji z Athletikiem Club.

Poza tym 21-letni zawodnik meldował się jeszcze w dwóch innych spotkaniach LaLigi.

Valencia interesowała się usługami Gonzáleza jeszcze w ostatnie wakacje. Ostatecznie do zjednoczenia sił dojdzie pod koniec zimowego okna transferowego. Transakcja obejmuje wypożyczenie na resztę zmagań z opcją na kupno.

Klub zarządzany przez singapurskiego właściciela Petera Lima skąpi pieniędzy na wzmocnienia, a w kwestii madryckiego wychowanka miał zapewnić sobie kwotę odstępnego w wysokości czterech milionów euro za nabycie 50 procent praw ekonomicznych.