Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter”

Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Były trener od przygotowania fizycznego Realu Madryt, José Luis San Martín, opowiedział na łamach „Marki” o dawnych gwiazdach „Królewskich”. Szkoleniowiec przedstawił ich możliwości atletyczne.

San Martín pracował w Realu przez 37 lat. Hiszpan był odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne jego zawodników m.in. w erze „Galácticos”. „Marca” zapytała go o gwiazdy „Królewskich” z tamtych lat pod kątem motorycznym.

Raúl - wspaniały maratończyk

- Byłby naprawdę świetnym maratończykiem. Niedługo po przejściu na piłkarską emeryturę przebiegł maraton w niecałe 3,5 godziny. Przy odpowiednim treningu byłby w stanie zrobić to w czasie dwóch godzin i 15 minut. Miał bardzo wysoką wytrzymałość. Był gotów na poświęcenia i cierpienie.

Roberto Carlos - specjalista od 100 metrów

- Pamiętam, jak po jednym z treningów powiedziałem mu, że może przebiec 100 metrów w mniej niż 11 sekund. Spojrzał na mnie i odparł: „Sprawdźmy to teraz”. Dałem mu do zrozumienia, że to nie jest najlepszy moment, ponieważ dopiero skończył trening. Nalegał jednak, bym przygotował stoper. Zrobił to w 10,8 sekundy. Szalony czas.

Ronaldo - 60-metrowy sprinter

- „Ronnie” byłby doskonałym 60-metrowym sprinterem na hali. Miał cechy podobne do Bena Johnsona. Z łatwością pokonałby ten dystans między 6,8 a 7,8 sekundy. Brazylijczyk był wybuchowy i bardzo mocny, ale męczył się. Musieliśmy sporo pracować nad zwiększeniem u niego wytrzymałości. Dzisiaj nie ma piłkarza z podobną mocą i szybkością do Ronaldo.

David Beckham - świetny na 800 metrów

- Mógłby być biegaczem na 800 metrów. Dysponował bowiem wielką siłą względną, a więc stosunkiem maksymalnej siły do masy ciała. Obecny rekord świata na tym dystansie wynosi 1,40 minuty. On mógłby to zrobić w 1,52 lub 1,50. Bez problemu biegał 10-12 kilometrów na mecz.

Luís Figo i Zinédine Zidane - biegacze przełajowi

- Figo miał silne nogi i był wytrzymały. Z pewnością nie zająłby ostatniego miejsca w biegu przełajowym. Razem z Zidane’em lubili pracować, więc taki bieg z deszczem, błotem i przeszkodami byłby dla nich. Obaj wykazywali się dużą konsekwencją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy