Real Madryt: UEFA wszczyna śledztwo. Nieprawidłowości w meczu z Brugge

Real Madryt: UEFA wszczyna śledztwo. Nieprawidłowości w meczu z Brugge
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: UEFA | AS

Real Madryt może spodziewać się kary w związku z ostatnim meczem z Club Brugge.

„Królewscy” mieli w zeszły wtorek nóż na gardle, bowiem Belgowie niespodziewanie prowadzili z nimi już dwiema bramkami. W drugiej części meczu madrytczykom udało się doprowadzić do remisu, ale to i tak goście schodzili z boiska w lepszych nastrojach. Teraz jednak obie drużyny mogą czekać mniej przyjemne konsekwencje, ponieważ UEFA dopatrzyła się w trakcie spotkania pewnych nieprawidłowości.

Realowi Madryt zarzucono celowe opóźnianie rozpoczęcia gry. W głównej mierze ze względu na prawa telewizyjne oraz kwestie marketingowe UEFA skrupulatnie pilnuje, by spotkania Ligi Mistrzów odbywały się zgodnie z planem, dlatego wszelkie opóźnienia nie są tolerowane przez federację. Teraz przeprowadzone zostanie śledztwo, które ma określić, co było przyczyną niedopilnowania terminów w Madrycie. Jeśli wina będzie leżała po stronie klubu, można spodziewać się kary finansowej.

Kary spodziewać może się również Brugge, a konkretnie Rudy Vormer. Pomocnik otrzymał żółtą kartkę w 78. minucie, a następnie został upomniany po raz drugi po zaledwie sześciu minutach. W konsekwencji został wyrzucony z boiska, a gdy to się stało, miał puścić wiązankę niewybrednych słów w kierunku arbitra. Ten oczywiście zapisał to w protokole meczowym.

Vormer z całą pewnością będzie pauzował w następnym spotkaniu, w którym przeciwnikiem będzie Paris Saint-Germain. W zależności od skali wykroczenia zawieszenie może zostać rozłożone na większą liczbę meczów.

Komisja Dyscyplinarna została zwołana na 17 października i wtedy zapadną decyzje między innymi w tych dwóch sprawach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy