Real Madryt wycenił niechcianych graczy. Celem zarobienie 160 milionów euro

2021-06-24 22:05:30; Aktualizacja: 2 lata temu
Real Madryt wycenił niechcianych graczy. Celem zarobienie 160 milionów euro Fot. Cordon Press /PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: ABC

Latem z Realem Madryt może pożegnać się co najmniej kilku piłkarzy. Przesądzone jest już odejście Sergio Ramosa, a dalsze miejsca na liście sprzedażowej zajmują Gareth Bale, Isco czy Álvaro Odriozola. Przy każdym niechcianym nazwisku widnieje oczekiwana kwota z tytułu sprzedaży - podaje „ABC”.

Nie jest żadną tajemnicą to, że priorytetem wicemistrza Hiszpanii jest sprowadzenie Kyliana Mbappé, którego transfer z pewnością przekroczyłby kwotę 100 milionów euro. Klub dysponuje taką sumą, ale nie zamierza pozostać z niczym, gdyby należało sprowadzić kogoś jeszcze. Mając to na uwadze, planowane są rozstania.

Pierwszym skreślonym jest Dani Ceballos, za którego oczekuje się zarobku rzędu 30 milionów euro. Inni niechciani gracze to zdaniem „ABC” Luka Jović, Isco, Marcelo, Álvaro Odriozola, Gareth Bale i Mariano Díaz. „Los Blancos” są skłonni również poświęcić Raphaëla Varane’a.

Licząc kwoty odstępnego oraz zaoszczędzone pieniądze na pensjach, wstępnie ekipa ze stolicy Hiszpanii celuje w 160 milionów euro (przy dobrych wiatrach może to być nawet grubo ponad 175 milionów).

Jednocześnie zaplanowano już szczegółowo ewentualne kontrakty dla wspomnianego Mbappé lub Erlinga Brauta Haalanda. Obaj mieliby związać się z „Królewskimi” do 30 czerwca 2027 roku - Francuz zarabiałby 38 milionów brutto, a Norweg o trzy miliony mniej.

Wracając do Marcelo, Fabrizio Romano przekazał dzisiaj, że klub ostatecznie postanowił go zatrzymać.

Wycena niechcianych graczy przez Real Madryt:

Raphaël Varane - 50 milionów euro;

Luka Jović - 35 milionów euro;

Dani Ceballos - 30 milionów euro;

Isco - 20 milionów euro;

Álvaro Odriozola - 20 milionów euro;

Mariano Díaz - 20 milionów euro;

Gareth Bale - możliwy transfer bezgotówkowy;

Marcelo - możliwy transfer bezgotówkowy.