Real Madryt: Wyciekły dane dotyczące sponsoringu. To niemal połowa całkowitych dochodów klubu

Real Madryt: Wyciekły dane dotyczące sponsoringu. To niemal połowa całkowitych dochodów klubu fot. Songquan Deng / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: infoLibre.es

„Football Leaks” ujawniło informacje związane z zarobkami Realu Madryt na kontraktach reklamowych.

13-krotni zdobywcy Pucharu Europy to gigant w skali światowej. Każdego roku mistrz Hiszpanii generuje przychody, które pozwalają mu uplasować się w pierwszej trójce klubów piłkarskich.

Oczywiście „Los Blancos” mierzą się teraz z kryzysem finansowym, ale mimo to trzeba przyznać, że radzą sobie z tą trudną sytuacją niezwykle sprawnie. W walce wspierają ich główni sponsorzy, a więc firmy Adidas oraz Emirates.

Jak wynika z danych opublikowanych przez portal infoLibre.es, linia lotnicza zobowiązała się przekazać Realowi Madryt w ciągu pięciu lat kwotę 261,5 miliona euro za jej promowanie poprzez umieszczenie logo na trykotach klubowych.

Powołując się na informacje „Football Leaks”, Hiszpanie piszą, że Florentino Pérez w ostatnim czasie nie był do końca zadowolony ze współpracy z niemiecką firmą odzieżową. Szczególnie nie odpowiadało mu nastawienie światowego potentata do poradzenia sobie z problemem utrudnionej sprzedaży klubowych towarów w stadionowym sklepiku.

Aktualnie trwają prace nad przebudową Estadio Santiago Bernabéu. Początkowo projekt sfinansować miał koncern naftowy CEPSA w zamian za umieszczenie marki w nazwie obiektu. Umowa o wartości 425 milionów euro została jednak zerwana i teraz firma docieka swoich praw przed sądem.

Wracają do kwestii stricte sponsorskich, na koszulkach Real Madryt ma zarabiać 50 milionów euro, z kolei współpraca z Nivea generuje zysk rzędu siedmiu milionów euro. Na liście sponsorów znajdują się jeszcze Movistar, Caixabank i Sanitas, które dodatkowo świadczą swoje usługi ekipie zarządzanej przez Péreza.

Generalnie kontrakty sponsorskiego stanowią 40 procent całkowitych obrotów podmiotu, a więc odpowiadają sumie blisko 300 milionów rocznie.

***

Real Madryt z pokaźnym zastrzykiem gotówki z Arabii Saudyjskiej?!

Więcej na temat: Real Madryt CF Sponsoring Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy