2024-08-14 22:51:41; Aktualizacja: 2 godziny temu
Real Madryt wygrywa Superpuchar Europy. Kylian Mbappé z premierowym trafieniem [WIDEO] Fot. TNT Sports
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Real Madryt pokonał Atalantę Bergamo (2:0) i sięgnął po pierwsze trofeum w sezonie 2024/2025 w postaci Superpucharu Europy. Jedną z bramek dla hiszpańskiego zespołu zdobył debiutujący w jego barwach Kylian Mbappé.

Duże wydarzenie piłkarskie na Stadionie Narodowym przyciągnęło olbrzymią liczbę osób zainteresowanych przebiegiem rywalizacji zdobywcy Ligi Mistrzów ze zwycięzcą Ligi Europy.

Wszystko za sprawą debiutu Kyliana Mbappé, który nie brał udziału w przedsezonowym tournée, by nabrać sił po wyczerpujących minionych zmaganiach, udziale w Mistrzostwach Europy oraz odniesionej kontuzji w postaci złamanego nosa.

Ta przerwa dobrze zrobiła reprezentantowi Francji, ponieważ stał się on jednym z bohaterów środowej potyczki na warszawskim obiekcie.

Rozpoczął ją w wyjściowym składzie. Co prawda w pierwszej on i jego koledzy nie pokazali zbyt wiele. W efekcie obie jedenastki zeszły na przerwę bez zanotowanych trafień, ale za to z obitymi poprzeczkami.

W drugiej odsłonie Real Madryt pokazał już jednak swoją wyższość nad Atalantą Bergamo i przed upływem godziny meczu wyszedł na prowadzenie po trafieniu Fede Valverde.

Przedstawiciel Serie A zaczął w tym momencie szukać swojej szansy na wyrównanie. Przez to rozluźnił szyki obronne, co po kolejnych dziesięciu minutach pozwoliło „Królewskimi” zamknąć losy rywalizacji o Superpuchar Europy za sprawą debiutanckiego gola strzelonego przez Kyliana Mbappé.

W ten sposób Francuz w kapitalnym stylu rozpoczął swoją przygodę z hiszpańskim klubem od zdobycia pierwszego z wielu trofeów, które ma na celowniku. Następnymi są wszystkie trzy krajowe i następnie upragniona Liga Mistrzów, której nie wygrał z Paris Saint-Germain.