Real Madryt z finansowym plusem za sezon 2019/2020 [OFICJALNIE]

Real Madryt z finansowym plusem za sezon 2019/2020 [OFICJALNIE] fot. Stas Rudenko / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Real Madryt

Real Madryt opublikował raport finansowy za sezon 2019/2020, z którego wynika, że mistrzowie Hiszpanii wyszli na plus, mimo trwającej pandemii koronawirusa.

Ze względu na pandemię koronawirusa wiele klubów zanotowało w minionym sezonie ogromne straty. Nie inaczej ma się to też w przypadku Realu Madryt.

Okazuje się jednak, że klub ze stolicy Hiszpanii jest zarządzany na tyle dobrze, że pomimo kryzysu był na minimalnym plusie. Zysk za sezon 2019/2020 wyniósł 313 tysięcy euro. 

To rezultat, który jest gorszy od tego sprzed roku o nieco ponad 38 milionów euro. Niewątpliwie warto jednak docenić takowy zysk w obecnej sytuacji.

Pomimo pandemii "Królewscy" odnotowali przychody na poziomie 617 milionów euro. W porównaniu z poprzednim notowaniem mamy do czynienia ze spadkiem o 13 procent, co przekłada się na 106 milionów euro.

W komunikacie podano również inne ważne dane. 

"Klub utrzymuje solidną sytuację z kapitałem za poziomie 553 milionów euro. Do tego na 30 czerwca w budżecie mieliśmy dostępne środki w wysokości 125 milionów euro".

Dodano jednocześnie, że cięcia wynagrodzeń wśród sportowców, pracowników oraz sztabach pomogły przejść przez pandemię obronną ręką.

Więcej na temat: Real Madryt Oficjalnie Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy