Real Madryt z pokaźnym zastrzykiem gotówki z Arabii Saudyjskiej?!

Real Madryt z pokaźnym zastrzykiem gotówki z Arabii Saudyjskiej?! fot. Stas Rudenko / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Times

Real Madryt prowadził w zeszłym roku zaawansowane rozmowy w sprawie nawiązania dziesięcioletniego partnerstwa z Arabią Saudyjskiej o łącznej wartości opiewającej na 150 milionów euro - uważa „The Times”.

Jeden z najbogatszych krajów w Azji obrał sobie za cel wypromowanie powstającego u siebie parku rozrywki „Qiddiya” i w tym celu podjął się negocjacji z „Królewskimi”, którym zaproponował zawarcie 10-letniego porozumienia, na którego mocy powstający w Rijadzie projekt stałby się między innymi głównym sponsorem kobiecej drużyny madryckiego zespołu.

Klub z Hiszpanii miałby na mocy zawartego porozumienie zainkasować 150 milionów euro, zobowiązać się do ciągłego delegowania swoich ambasadorów i przynajmniej czterech piłkarzy do reklamowania parku oraz promowania „Qiddiyi” na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Ponadto sama żeńska ekipa uczestniczyłaby też aktywnie w całym projekcie za sprawą regularnego pojawiania się w Arabii Saudyjskiej, gdzie jej zadaniem byłoby inspirowanie tamtejszych dziewcząt do angażowania się w uprawianie piłki nożnej oraz innych dyscyplin sportowych.

Real Madryt otrzymałby do tego jeszcze dodatkowe możliwości polegające na wybudowaniu własnego muzeum, strefy interaktywnej i sklepu na terenie „Qiddiyi”.

Budowa parku w Rijadzie rozpoczęła się w 2019 roku. Jego łączna wartość jest szacowana na 6 miliardów euro. Jego znacząca część ma zostać oddana do użytku za trzy lata. Z kolei pełny zakres gigantycznego miejsca rozgrywki mielibyśmy poznać dopiero w 2030 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy