Real Madryt zapłaci za... Ødegaarda?!

Real Madryt zapłaci za... Ødegaarda?! fot. Real Sociedad
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Real Madryt coraz poważniej myśli o wcześniejszym sprowadzeniu Martina Ødegaarda z powrotem do stolicy Hiszpanii. Taki ruch może się jednak wiązać z kilkumilionowym wydatkiem.

Zeszłego lata „Królewscy” zdecydowali się oddać utalentowanego Norwega do Realu Sociedad, by tam mógł nabrać doświadczenia w LaLiga. Jak na razie pomocnik udowadnia swoje duże umiejętności, co sprawia, że stołeczna ekipa chciałaby sprowadzić go z powrotem. Problem w tym, iż wypożyczenie obejmuje dwa sezony.

W głównej mierze to od samego zawodnika będzie zależało to, gdzie spędzi następną kampanię. Na razie cieszy się regularną grą, ale docelowo liczy na miejsce w zespole Zinedine'a Zidane'a. Trener już je szykuje na najbliższy sezon, lecz według informacji podawanych przez „AS”, sprawa nie jest taka prosta.

Jeśli Real Madryt faktycznie chce sprowadzić zawodnika z wyprzedzeniem, może liczyć się z koniecznością zapłaty. Wcześniejsze zerwanie umowy wypożyczenia będzie wiązało się z karą, która może wynieść nawet cztery miliony euro. Teoretycznie taka suma nie powinna robić szczególnego wrażenia na takim klubie jak „Los Blancos”, ale wciąż mówimy tu o kilku milionach, które prezydent Florentino Pérez i spółka woleliby przeznaczyć na inne cele.

Plusem w całej sytuacji jest to, iż obie ekipy łączą bardzo dobre relacje, co pozwala z optymizmem zapatrywać się na potencjalne porozumienie. Kluczem w sprawie może okazać się Takefusa Kubo.

Japończyk jak na razie ogrywa się w barwach Mallorki, ale w związku z wcześniejszym odejściem Ødegaarda, właśnie on mógłby przenieść się do Sociedad. Zidane wolałby mieć byłego gracza FC Tokyo oraz szkółki Barcelony pod swoją opieką, ale regularna gra 18-latka z pewnością przyniosłaby korzyści każdej ze stron.

Madrytczycy liczą, że uda im się uniknąć kary za wcześniejsze zerwanie umowy wypożyczenia. W przeciwnym razie będą dążyć do tego, by przynajmniej ją zmniejszyć.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy