Real zainteresowany piłkarzem Torino

Real zainteresowany piłkarzem Torino
Jarosław Matoga
Jarosław Matoga
Źródło: Sky Sports

Matteo Darmian znalazł się na celowniku Realu Madryt. Hiszpański klub wysłał do Torino wstępne zapytanie o kwotę transferową, jednak nie złożył do tej pory konkretnej oferty wykupu obrońcy.

Propozycja zakupienia 24-letnie obrońcy została wysunięta przez trenera "Królewskich", Carlo Ancelottiego, który współpracował już Darmianem w Milanie. Wówczas, włoski szkoleniowiec wprowadzał obrońcę do pierwszego zespołu, kiedy ten miał niespełna 16 lat. 

Darmian nie poradził sobie w Mediolanie i zmienił otoczenie, najpierw przenosząc się do Padovy, a później do Palermo. W żadnym z klubów nie wywalczył sobie pewnego miejsca w składzie i dopiero na wypożyczeniu do Torino, Darmian wypracował optymalną formę, co zaowocowało transferem definitywnym do klubu, w którym gra Kamil Glik.

Obrońca był regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Włoch i w końcu, tuż przed mundialem w Brazylii, dołączył do reprezentacji Italii. Podczas mistrzostw świata Darmian rozegrał trzy spotkania w fazie grupowej.

Trener Ancelotti chce pozyskać 24-letniego Włocha głównie dzięki jego wszechstronności. Szkoleniowiec Realu planuje wzmocnić linię defensywną swojego klubu, a Darmian może występować praktycznie na każdej pozycji w formacji obronnej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy